Skip to content

Prístup do NextCloud

 1. Stiahnite si do telefónu aplikáciu NextCloud. 
  ‎Nextcloud
  Price: Free
  Nextcloud
  Price: Free
 2. Adresu servera zadajte “nextcloud.ckknirsch.skNextCloud
 3. Môžete sa zaregistrovať ručne, alebo cez sociálnu sieť “Facebook”, alebo cez “Google”. Ak sa vám nepodarí registrácia, kľudne nám napíšte a my vám konto založíme manuálne a následne pošleme prístupové údaje.NextCloud
 4. Prejdite v dolnej časti na “Viac” a následne “Nastavenia”NextCloud
 5. Povoľte si “Automatické nahratie”. Nezabudnite zapnúť “Použiť len Wi-Fi pripojenie”
 6. V prípade, že používate iPhone 6 a vyšší, prejdite do “Rozšírené” a povoľte “Najkompatibilnejšie”NextCloud
 • O svoje dáta sa nemusíte báť, všetky údaje sú šifrované. V budúcej verzii pribudne aj END-to-END šifrovanie!
 • Nepoužívame žiadne externé riešenie, ale vlastné, ktoré je umiestnené priamo u nás. Preto vieme presne kde sa údaje fyzicky nachádzajú.
 • Aj keď rovno počas dovolenky stratíte telefón, tak vaše fotky budú zálohované u nás a máte následne k nim prístup.
 • Môžete si do cloudu aj nahrať fotky, ak ste počas cesty vyčerpali kapacitu svojho telefónu. Nemusíte sa tak starať, ktoré fotky vymazať a ktoré ponechať.
 • Takisto na tomto serveri sú uložené všetky cestovné doklady, ktoré ste nám poskytli pre check-in. V prípade straty dokladov na ceste, bude jednoduchšie a rýchlejšie sa dopracovať k náhradnému dokladu, keďže kópiu máme uloženú.

A to je všetko.

S nami na cestách si môžete každý večer na ubytovaní, alebo kdekoľvek inde, kde bude dostupné WiFi zazálohovať všetky fotky. NextCloud umožňuje aj zdieľanie fotografií medzi jednotlivými užívateľmi. Takže po návrate sa nemusia fotky prácne kompletovať, ale sú umiestnené u nás.

Poznámka: Nemusíte zapínať “Automatické nahratie”, fotky s videami sa dajú aj ručne nahrať.

Server prevádzkujeme na vyradenom notebooku, kde sú umiestnené 2x1TB zrkadlené disky. Na začiatok máte prideleného 5GB priestoru. V prípade, žeby vám to nepostačovalo, vieme to operatívne zvýšíť. Tieto dáta sa ešte navyše komprimujú do šifrovanej zálohy a kopírujú sa automaticky na staršie NAS zariadenie. Takže u nás máte zálohu svojich fotiek rovno 3x +1 čo máte nafotené v telefóne.