Skip to content

Keď ráno v meste hľadáte, kde sa najesť

CK Knirsch 24. novembra 2017

Určite každý neznáša, keď vám váš lekár povie: “Na vyšetrenie dôjdite o 07:00 ráno na lačno“. To by sme vraždili už dvojnásobne. Nekresťanský čas pre vstávanie a navyše bez kávy.

Ale občas to treba absolvovať. Aj keď tie konečné výsledky nie sú žiadne terno. To občas radšej nevedieť. Myslíte si, že ste zdraví, nič vás nebolí, ale lekár vám vždy niečo nájde. A k tomu ešte môže zadrieť, že pri svojom veku môžete byť s tým spokojný.

Po týchto pozitívnych správach, vyjdete z lekárskej budovy ako zombie čo si švihol dávku s vidinou horúcej rannej pravidelnej dávky. K tomuto hľadaniu sa vám v pravidelnom intervale bude pripomínať aj žalúdok.

Našťastie, už je dávno preč doba, kedy bolo jedinou záchranou, návšteva potravín a naďalej ste ostali bez kávy. V centre mesta je už niekoľko prevádzok: Mondieu Laboratoire od 08:00, Žufaňa bistro od 07:00, Kaviareň Rannô Ptáča od 07:00, FiVE Points od 08:00, Urban Bistro od 09:00, Moods – bakery & coffee od 07:00, KitchInn od  08:00, Coffee Break od 08:00 a Food 2.0 od 07:00.

Až na pár výnimiek je väčšina v centre mesta a parkovania v blízkosti podniku je nerealizovateľné, preto sme sa rozhodli pre…

Food 2.0

Táto reštaurácia sa nachádza neďaleko hlavnej vlakovej stanice na Železničiarska 18. Okolité ulice ponúkajú bezplatné parkovanie, no chvíľu trvá kým nájdete voľné miesto. Hľadanie vám ešte navyše komplikujú dopravné značky s prikázaným smerom a jednosmerkami.

Na tejto zastrčenej ulici, nájdete reštauráciu okamžite a asi vďaka svojej polohe tu ráno ani nebolo veľa ľudí. Aspoň v čase našej návštevy, sme najprv boli jediný a asi po 20 minútach pár zákaznikov sem tiež zašlo. Aspoň je tu kľud na “prebudenie” a priestor pre vychutnanie pokoja pred začatím pracovnej doby.

A ak máte zamestnanie štýlu “homeworking“, nič vám nebráni odtiaľto pracovať.

A čo sa podáva na raňajky?

Snažia sa tváriť ako reštaurácia s prívlastkami zdravá, vegan, raw, ale v skutočnosti si tu každý nájde to svoje. Od rôznych domácich müsli, cez jogurty, ovocné snacky a šaláty až po klasické raňajky. Napr. taký chlieb vo vajíčku s grilovanou slaninou je predsa na naštartovanie dňa po hladomore u lekára to pravé :). Alebo radšej praženicu?

K tomu patrí neodmysliteľne káva a vyberáme si k tomu aj džús. Ten sa pripravuje v odšťavovači z čerstvého ovocia. S usmievavou obsluhou a super raňajkami nechcete ani odísť do ruchu mesta. Rozkladáme si notebook a ešte pár minút strávime vybavením najnutnejšou korešpondenciou.

Vrátime sa?

Aj keď to máme od ruky, určite áno, ak sa naskytne príležitosť a pôjdeme okolo. Určite skúsime otestovať aj ďalšie ranné prevádzky.

Prečítaj si ďalšie články

Deň vodáctva 2017

Radi dávame tipy na udalosti a akcie, ktoré sú niečim výnimočné a čo je hlavné môžete ich absolvovať zadarmo či za úplny bagateľ. Stačí len vstať od televízora a zažiť niečo nové.

Skryté zákutia Bratislavy: Kúpalisko Žižkova

Kúpalisko Lido už zaniklo, kúpele Grössling v ktorom sme sa ešte kúpali v roku 1994, asi už nebude obnovené, ako aj plánované kúpalisko na Žižkovej. Toto kúpalisko síce ešte existuje ale reálne nikdy nebolo oficiálne spustené.

Fontána pre Zuzanu

Kde je v Bratislave fontána pre Zuzanu?

Medzi trhoviskom Miletičová a nákupným centrom Centrál sa schováva uprostred sídliska známa fontána z filmu “Fontána pre Zuzanu“. Tá tu dlho nestála. Z pôvodnej kulisy, ostal zachovaný iba stredový pilier a pred 10 rokmi bola nanovo zrekonštruovaná a odhalená funkčná fontána.

Závislosť na makarónkach od Lucette

Tieto “koláčiky” sme dlho nepoznali, až jedného krásneho dňa sme ich museli objaviť v Banskej Štiavnici u Divnej Pani. Keďže nám neskutočne zachutili, podujali sme sa ich nájsť. Na prekvapenie sídlili neďaleko Bratislavy v Bernolákove a to bolo ešte v roku 2014. Zopár krát som ich navštívil kvôli osobnému odberu, ale na potešenie nás všetkých…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram