Skip to content

| | 20. februára 2015

Plánujem dovolenku

Vo februári už začínam plánovať letnú dovolenku. Nie, nie som nejaký extra plánovač, radšej mám akcie tipu z hodiny na hodinu. Lenže pokryť letné školské prázdniny na 2 mesiace, keď ešte starí rodičia majú ešte chvíľu do dôchodku a ešte k tomu nejakú spoločnú rodinnú dovolenku, tak je to trochu na hranu. Navyše, keď už vo februári začneš pozerať po detských letných táboroch, tak zistíš, že ceny sú podstatne nižšie a nie je problém si rozložiť platby a nemusí to byť taký záťah na rodinný rozpočet.

Napríklad sa mi osvedčil indiánsky tábor. Cena vo februári je 149€ za 10 dní. V júni už stojí 220€. A cena 149€ je v Bratislave väčšinou za denný tábor na 5 dní. Ale o toto nejde, aj keď je to dobrý tip. Ide o rodinnú dovolenku. Všetci neradi lehníme na jednom mieste niekoľko dní a už po pár hodinách by sme sa nudili, rozhodol som sa, že si dáme trip po Balkáne. Je v pláne navštíviť viac krajín: Chorvátsko, Čierna Hora, Albánsko, Bosna a Hercegovina.

Navyše, chce sa pridať známa aj s rodinou, ktorá by nám aj zapožičala podstatne lepšie auto a to Ford Mondeo Combi. Neostáva mi nič iné, len rozplánovať to na dni a pri tom vidieť čo najviac. K mojej 3 člennej posádke sa navyše ešte hlási aj moja kolegyňa z práce. Výborne! Aspoň náklady na cestu budú o niečo nižšie.

Začína sa plánovať

Najprv treba zvoliť vhodný dátum. Pozerám do kalendára a po porade s ostatkom padá návrh odchodu 27.06.2015 a návrat 12.07.2015. Plnohodnotných 15 dní. Vyrazíme ešte pred sezónou, v škole sa už aj tak nebudú deti učiť.

Predbežná okružná jazda po Balkáne

Predbežná okružná jazda po Balkáne

Volím vhodný dovolenkový okruh a akokoľvek rátam vychádza mi to približne 3000 km. Rátam náklady a je to cca 300€/auto. Náklady sú vrátane pohonných hmôt a poplatkov za cesty. Keď sa to rozráta na osobu, nič hrozného to nie je. Plánom je, keďže vyrážame v sobotu cez deň o 10.00 hod., v jeden deň dôjsť do Chorvátska a ďalšie dni sa maximálne presúvať do 200 až 300 km. To mi vychádza, že na jeden deň zájsť niekde k Šibeníku a potom odtiaľ už začať vytúžený trip.

Plánujem

Samotné plánovanie trvá s prestávkami približne mesiac. Je to o tom, že okruh je približne zvolený, aj nejaké záchytné body, ale ide skôr o strávený čas hľadaním informácii čo v okolí. Zaujímavosti, miesta, aktivity atď. O ubytovanie sa extra nestarám, berieme stany, spacáky. No chceme sa zastaviť aj v mestách ako je Ulcinj (Čierna Hora), Sarajevo či Mostar (Bosna a Hercegovina) a tam mienim sa ubytovať niekde v centre alebo blízkosti mesta a to stany nehrozia. Na prekvapenie sa v mestách dajú zohnať ubytovania do 10€/os./noc a to takmer v centre. Napr. v Sarajeve v samom centre mesta. To sme si stanovili takú hornú hranicu. Nejde o peniaze, ale byť ubytovaný v 3* hoteli, tak nespoznáte ani domácich. Táto cena sa dá dosiahnúť v Hosteloch. Navyše pri dvoch posádkach po štyroch, nie je problém pre každú posádku vybaviť extra samostatnú izbu za nezmenenú cenu. Takže prebieha ešte mailová komunikácia ohľadom rezervácie a to už plán musím mať deň po dni rozplánovaný.

Úplný základ na dovolenku. Niekedy aj to iba stačí.

Úplný základ na dovolenku. Niekedy aj to iba stačí.

Doplánované

Začiatkom apríla už mám na 90% hotový plán ktorý s malými obmenami upravujem až do dňa odchodu. S výsledkom súhlasí celá posádka s nadšením. Ostáva len vyraziť. Ak chceš, môžeš si ho stiahnúť.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.