Opakovaná návšteva hradu Červený kameň

Jeden z najkrajších hradov v okolí Bratislavy je nepochybne hrad Červený kameň nachádzajúci sa len pár kilometrov od známeho lyžiarskeho strediska Zochova chata. Určite tu už každý raz bol v rámci školského výletu alebo rodinnej vychádzky. Ale je dôvod sa sem určite vrátiť.

Totiž pre väčšiu atraktivitu múzea tu pravidelne počas leta už niekoľko rokov majú v priestoroch hradu tzv. hrané predstavenia. Väčšinou sa viac menej dotýkajú histórie hradu. Už v minulosti tu bola hraná séria “Ženy z rodu Pálffy”, či “Tajomné tiene”. Navyše atraktivitu umocňuje aj to, že predstavenia sú hrané väčšinou v noci. Prvé predstavenie je väčšinou o 18:00 a posledné až o 22:00 keď je riadna tma vonku a hra “Tajomné tiene” tomu dávajú ten správny nádych.

IMG_3711
Tento rok už múzeum zverejnilo svoj program a tešiť sa môžte, že hrať tu bude aj slovenská herečka Emília Vášáryová a zavedie Vás na stredoveký súdny proces v názve “Slepá spravodlivosť”.

IMG_3720
Múzeum už začalo so scénickými prehliadkami dosť skoro a to na sviatky veľkej noci. Pripravili si slovenskú ľudovú rozprávku “Soľ nad zlato”. Celá hra prebiehala po izbách stálej expozície a tak ste mali možnosť zabaviť svoje ratolesti počas veľkonočných prázdnin. Nečakajte nejaké extra dramatické stvárnenia, väčšinou predstavenia hrajú študenti VŠMU a hodne zapájajú aj návštevníkov do hry.

sol_nad_zlato
Jediná moja kritika je na rezervačný systém samotného múzea. Totiž, keď som tieto podujatia objavil, tak pri príchode sme museli čakať niečo cez 2 hodiny, pretože predchádzajúce vstupy boli úplne vypredané. Nejakú paródiu na rezervačný systém spustili len minulý rok. Prečo paródiu? Pretože, aj keď si rezervujete lístky, musíte si prísť pre lístky 30 minút pred predstavením (nedajú sa vôbec zakúpiť). Navyše na pokladni nemajú o rezerváciach žiaden prehľad. Takže ja som musel pri pokladni ukázať svoju rezerváciu 🙁

IMG_3707

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Ešte nikto neohodnotil, buď prvý)
Počítam...