Skip to content

Opakovaná návšteva hradu Červený kameň

CK Knirsch 31. marca 2016

Jeden z najkrajších hradov v okolí Bratislavy je nepochybne hrad Červený kameň nachádzajúci sa len pár kilometrov od známeho lyžiarskeho strediska Zochova chata. Určite tu už každý raz bol v rámci školského výletu alebo rodinnej vychádzky. Ale je dôvod sa sem určite vrátiť.

Totiž pre väčšiu atraktivitu múzea tu pravidelne počas leta už niekoľko rokov majú v priestoroch hradu tzv. hrané predstavenia. Väčšinou sa viac menej dotýkajú histórie hradu. Už v minulosti tu bola hraná séria “Ženy z rodu Pálffy”, či “Tajomné tiene”. Navyše atraktivitu umocňuje aj to, že predstavenia sú hrané väčšinou v noci. Prvé predstavenie je väčšinou o 18:00 a posledné až o 22:00 keď je riadna tma vonku a hra “Tajomné tiene” tomu dávajú ten správny nádych.


Tento rok už múzeum zverejnilo svoj program a tešiť sa môžte, že hrať tu bude aj slovenská herečka Emília Vášáryová a zavedie Vás na stredoveký súdny proces v názve “Slepá spravodlivosť”.


Múzeum už začalo so scénickými prehliadkami dosť skoro a to na sviatky veľkej noci. Pripravili si slovenskú ľudovú rozprávku “Soľ nad zlato”. Celá hra prebiehala po izbách stálej expozície a tak ste mali možnosť zabaviť svoje ratolesti počas veľkonočných prázdnin. Nečakajte nejaké extra dramatické stvárnenia, väčšinou predstavenia hrajú študenti VŠMU a hodne zapájajú aj návštevníkov do hry.


Jediná moja kritika je na rezervačný systém samotného múzea. Totiž, keď som tieto podujatia objavil, tak pri príchode sme museli čakať niečo cez 2 hodiny, pretože predchádzajúce vstupy boli úplne vypredané. Nejakú paródiu na rezervačný systém spustili len minulý rok. Prečo paródiu? Pretože, aj keď si rezervujete lístky, musíte si prísť pre lístky 30 minút pred predstavením (nedajú sa vôbec zakúpiť). Navyše na pokladni nemajú o rezerváciach žiaden prehľad. Takže ja som musel pri pokladni ukázať svoju rezerváciu 🙁

Prečítaj si ďalšie články

Noc múzeí a galérií 2019

Toto podujatie má už niekoľko rokov v našom kalendári stále miesto. Aj keď sme už videli takmer všetky múzeá a galérie za tých pár rokov, vždy sa nájde niečo nové. Prípadne je neopakovateľný program. Tento rok to bolo trochu slabšie na program, ale vynahradili nám to nové miesta o ktorých sme ani netušili.

Tour de Romania 2016 (7.diel): Salina Turda

Vo veľkom očakávaní všetci vstávame už o 08:00 ráno, narýchlo dávame rannú hygienu, balíme veci a hurá do Salina Turda. Už so samotných záberov sme boli uveličení a veľmi dúfame že to bude tak aj naživo. Obliekame jesennú výstroj, kupujeme vstupenky pre všetkých za smiešnych 16,-€ a vrháme sa do útrob bane.

Biela Noc 2015 v Bratislave

S akciou Biela Noc som sa stretol prvý krát v Košiciach počas služobnej cesty na Medzinárodnom maratóne mieru, len som nemal čas si to ísť pozrieť.  Na moje potešenie sa o pár dní neskôr to isté konalo v Bratislave. A čo je Biela Noc? Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť…

Nasledujúci cieľ: Londýn

Áno, je to jeden z ďalších výletov, keď sa objavili lacné letenky. Tak som ich okamžite kúpil, keď spiatočná letenka stála 25€! Termín je určený na začiatok mája. Prekvapenie nastalo až neskôr.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram