Dlhodobé používanie obalu na Macbook Air

Jedným z našich hlavných pracovných nástrojov na cestách je MacBook Air 13″. Ten cestuje s nami takmer všade a riešili sme ako ho dobre ochrániť.

Určite sme chceli vynechať akékoľvek polstrované tašky či batohy, pretože to je len ďalšia batožina navyše. Navyše ľahko sa môže stať pri vyberaní, že vám vypadne či sa oškrie. Výhodou notebookov Apple je, že majú niekoľko rokov nemenný rozmer, či sa už jedná o MacBook, Macbook Air, Macbook Pro. Preto výrobcovia už niekoľko rokov chrlia na trh tzv. “hardshell”, “smartshell” či iné …shell.

Tieto obaly sú vyrábané priamo na mieru daných modelov, ktoré iba nacvaknete na notebook. Notebook tak máte priamo chránený a nepotrebujete riešiť ďalšiu ochranu. Je pravda, že trochu narastie objem a hmotnosť, ale z praktického hľadiska toto neriešime. MacBook tak šikovne pribalíme do akejkoľvek batožiny a nemusíme sa obávať, že sa niekde poškriabe.n60nc_macbook_close

Tento obal nemáme otestovaný s výkonnejším modelom MacBook Pro, ale v našej konfigurácii sa notebook vôbec neprehrieval a ani sme nezaznamenali zvýšenú teplotu.

Cena a kvalita

Tieto obaly sú na slovenskom trhu dostupné od 30,- € vyššie, čo nie je zlé. Aj my sme si zakúpili takýto jeden kus kedysi dávnejšie od InnocentStore. Dali sme mu samozrejme zabrať a nešetrili ho. Za rok s nami nacestoval dosť, čo sa odrazilo na jeho dizajne. Ale funkciu plnil dobre. Jedine čo nám vadilo, že už po 3 mesiacoch sa nám odlepili gumené nožičky a po ďalšom mesiaci sa ulomili časti spodného krytu. Je to časť, kde sa stretáva obal s monitorom, keď sa otvára a trochu to tam drhlo. Asi zlý výlisok. Daný obchod sa na reklamáciu ani neunúvali odpovedať. Extra sa nám to nechcelo riešiť, lebo doklad sme už nemali, ale mali sme iba evidovanú objednávku.

Rozbitý obal MacBook Air
Iba rok vydržal obal na MacBook Air. Reklamácia neúspešná 🙁

Keď sme už obal dorazili so všetkými upadnutými nožičkami a spodný kryt sám vypadával rozhodli sme sa obzrieť inde po podobnom riešení. Hlavne či sa dá obal kúpiť lacnejšie, alebo či sú aj kvalitnejšie riešenia. Okrem týchto dvoch chýb sme výhrady nemali.

Nákup z Aliexpress

Kvalitatívne sme na slovenskom trhu nič lepšie nenašli po obehaní obchodov s Apple aj keď rovnaké obaly evidovali pod rôznymi značkami. Vyskúšali sme teda šťastie na známom čínskom eshope.

Tu si môžete kúpiť ten istý obal za ⅓ cenu v základných farbách. Nejaké dizajnové riešenia stoja o pár euro viac, ale stále to nie je taká prehnaná cena ako u nás. Tak sme to riskli a objednali si. Však manuál nepotrebujeme a takisto ani záruku. Na čo si treba dať pozor, aby ste si presne vybrali pre svoj model.

Hardshell Macbook Air
Nový obal bez záruky za tretinovú cenu objednaný z AliExpress

Pekne zabalené dorazil úplne ten istý obal, čo sme kúpili tu na Slovensku. A vlastne tak aj dopadol. Vydržal nám približne rok, kým sa neopakovali rovnaké neduhy. Ale nebolo nám ho tak ľúto, za tú cenu. Za ten rok s nami absolvoval neúrekom ciest. Precestoval s nami množstvo služobných ciest, prešiel komplet Rumunsko, odbehol si do Benátok, pobudol v Srbskom Niš, ale i zašiel s nami do Indie. By sme sa aj čudovali, keby toho vydržal viac.

Hardshell Red Macbook
Spodná časť obalu dopadla rovnako a obal už poriadne nedržal na notebooku.
Obal na Macbook Air
Vrchná časť sa ešte dá použiť. Tú si odložíme a zistíme u predajcov, či sa samostatne nedá kúpiť iba spodná časť.

Objednávame znova

Mohli sme si znova objednať podobné riešenie na ďalší rok. Len sme boli zvedaví či je možno niečo lepšie. Kolegyni sme objednávali trochu dizajnovejší obal a po troch mesiacoch používania nespomínala, žeby jej niečo upadlo, alebo zlomilo.

Hardshell Zelený Macbook Air
Celý povrch je drsnejší, aj keď to nie je dobre vidieť na fotke s vyrezaným logom

Na pohľad vyzerá rovnako, ale má pár rozdielov. Vyzerá byť o niečo hrubší, na vrchnej časti má výrez pre logo a povrchová úprava je ako keby zo semišu. Chvíľu trvá, kým ho na Aliexpresse nájdete. Jedine čo poradíme, musíte hľadať matný a ani tam nie je ešte istota. Majú dosť upravované fotky. Našťastie sme jedného predajcu našli, kde sme si boli na 90% istý, že je to ten správny.

Cena bola 15.14,- € a do dvoch týždňoch bol u nás. V tejto cene ešte boli zahrnuté kryty na konektory a kryt na klávesnicu. Všetko sadlo perfektne a v konečnom dôsledku sme radi aj za tie kryty. Aspoň o starosť menej pri chránení notebooku, pretože nejaké zrniečka piesku sme vyfukovali stlačeným vzduchom po návrate z Maroka.

Hardshell green Macbook Air
Dodávané sú aj gumené kryty na konektory
Hardshell zelený Macbook Air
Gumenný kryt na klávesnicu. Drží vďaka priľnavému povrchu a chvíľu si na to treba zvykať….

Vydrží?

To ukáže čas. Zatiaľ po mesiaci používania a absolvovania dvoch ciest nikde nič neupadáva. Jediná nevýhoda je trochu v povrchu, že priťahuje drobné nečistoty, ale to zas vysávač odstráni.

Hardshell green Macbook Air
Spodok obalu je perforovaný kvôli odvetrávaniu. Sami sme zvedaví, koľko prilepené nožičky ostanú na svojom mieste.

Najväčší problém predchádzajúcich dvoch obalov je tu eliminovaný, keďže vôbec sa pri otváraní nedotýkajú ani nejako vzájomne nedrhnú.

Hardshell green Macbook Air
Pri zavieraní a otváraní notebooku sa monitor nedotýka vôbec spodnej časti obalu.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Ešte nikto neohodnotil, buď prvý)
Počítam...

CK Knirsch