Skip to content

Na sporo osvetlených stenách tohto múzea visia zvieracie hlavy so sklenenými očami. V Rumunsku žije veľká populácia medveďov vďaka poslednému komunistickému vodcovi zeme: Nicolae Ceaușescuovi, ktorý nechal medveďov zavrieť do súkromnej rezervácie, v ktorej mohol loviť len on sám a pár vyvolených priateľov.

Tým síce zachránil mnoho medveďov pred smrťou, sám ich však zabil viac než dosť. Kvôli záľube v love veľkých zvierat choval diktátor doma medvedie mláďatá, ktoré pred vypustením do prírody poriadne vykŕmil. Medvedi však boli zvyknuté na ľudskú starostlivosť a v lesoch umierali hladom. Ceaușescu tak zmenil taktiku a nariadil, aby boli medvede kŕmené len surovým mäsom a pravidelne bité, aby sa na ľudí neviazali. Tieto agresívne zvieratá potom v lesoch napádali turistov a autá.

V múzeu je vystavená aj jedna z najväčších Ceaușescuových trofejí, obrovská hnedá medvedia koža a vypchatej tlapy. Srdcom kolekcie je však zbierka 1 000 trofejí plukovník Augsta von Spiesse, ktorý lovil karpatské medvede medzi rokmi 1920-1930.

ĎALŠIE ÚŽASNÉ MIESTA

Chceš vidieť ďalšie úchvatné miesta ako Lovecké múzeum Augusta von Spiesse? Nájdeš ich u nás na mape. Objav s nami ďalšie úžasné miesta na zemi.

Kríže, Litva

Hora krížov

Kríže sa na tomto kopci hromadia už od 14. storočia, kedy neďaleké mesto Šiauliai obsadili rytieri Rádu mečových bratov. Počas obdobia nepokojov alebo okupácií sa tu vždy objavovali ďalšie kríže ako symbol litavskej nezávislosti.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným