Skip to content

Letenky sa dajú ešte lacnejšie

CK Knirsch 25. marca 2016

V jednom z minulých článkov sme sa pozreli kde sa dajú vyhľadávať a kde striehnúť na lacné letenky. No keď Vám poviem, že tieto letenky sa dajú zakúpiť ešte lacnejšie, uveríte? I ja som tomu neveril, kým som si to neotestoval.

Veľa informácii o tejto službe nie je na internete a snažia sa to portály agregujúce informácie o lacných letoch tajiť. Síce neviem prečo, ale poďme sa na to pozrieť.

Jedná sa o službu jetcost.com, ktorá tiež vyhľadáva konkrétne lety medzi rôznymi predajcami leteniek (nie priamo letecké spoločnosti, i keď túto informáciu vidíte). Ideálne je, keď poznáte už konkrétny nejaký lowcostový let s konkrétnym dátumom. Tie si môžete zistiť, najlepšie cez stránku www.azair.eu.

Následne si otvorte stránku jetcost.com a dajte si vyhľadať konkrétny let. Niekedy je cena nezmenená alebo vyššia, ale môžete naraziť až o 100€ nižšie ceny. V čom je háčik? Úplne v ničom. Každý vlastní nejakú platobnú kartu, či už VISA, Maestro, Dinner, … A niektorí predajcovia dávajú práve zľavu, ak konkrétnou kartou zaplatíte letenky. Pozrime sa na to.

Dnes 22.03.2016 ponúka RyanAir 10% zľavu na letenky do Londýna. Vybral som teda najnižšie možné ceny, ktoré mi v rôznych termínoch ponúkalo a pri 24.04-28.04 mi RyanAir dáva cenu 35.98€.

www.ryanair.com_2016-03-22_17-28-12
Ok, naklikávam stránku jetcost.com zadávam odlet BTS a prílet STN v horeuvedených dátumoch a vidím, že francúzsky predajca bravofly mi ponúka za ten istý let cenu 17.48€! Otváram teda ponúknuté riešenie a vidím že stačí zaplatiť pomocou karty typu Maestro. Túto kartu štandardne dáva na Slovensku VÚB banka.

www.jetcost.com_2016-03-22_17-28-35
secure.bravofly.com_2016-03-22_17-29-35.png

Po zaplatení dostávam do mailovej schránky všetky potrebné informácie. Otváram znova stránku RyanAir, prihlásim sa a pod záložkou “Manage” si pridávam svoj let do itinerára. Referenčné číslo i pod akou e-mailovou adresou to treba pridať, sa dozviete v potvrdzujúcom maily. A to je všetko. Letenka je platná a môžete letieť. Takto sa mi podarilo si kúpiť spatočné letenky do Berlína za 1.44€.

Screenshot 2016-03-22 18.24.04
Ale pozrime sa ešte na nejaký drahší let. Napr. som narazil na ponuku spiatočnej letenky cez Pelikán z Košíc do Miami s prestupom vo Viedni za skvelých 399€. No, cez jetcost.com mi vyhľadalo ten istý let za 337€ čo je rozdiel 62€. Stačí len platiť Maestro kartou a máte zľavu 50€ a tých zvyšných 12€ je lepšia cena daného predajcu. Stačí len trochu ovládať francúzštinu, príp. všetko prehnať cez google translator. Ja z francúzštiny neviem ani mäkké f a zvládol som to úspešne 🙂

Prečítaj si ďalšie články

Ako na online check-in u RyanAir?

Zakúpenie vysnívanej a najmä lacnej letenky je ten najjednoduchší krok. V druhom kroku, čo ešte treba urobiť, je check-in, čo môže byť pre niekoho nočnou morou. Najmä u nízko nákladových dopravcoch. Návod pre WizzAir sme už uverejnili. Druhý lacný dopravca je u nás RyanAir spolu s LaudaMotion.

Vlakom z Budapešti do Bratislavy

Nákup online cestovného lístka z Budapešti do Bratislavy môže byť pre niekoho utrpením. V dnešnej dobe stále nie je možné zakúpiť tento lístok cez ZSSK. Neostáva nič iné, len to zakúpiť na maďarských železniciach!

Lacno po Európe aj v roku 2019

Aj ty môžeš nájsť lacné letenky. Je to veľmi jednoduché. Prečítaj si návod na náš najpoužívanejší nástroj a leť kam chceš. Nízke ceny zaručené!

Ako prežiť dlhé cesty?

Dlhé cesty sú daň za to, vidieť niečo nové. Pre každého je dĺžka a čas stravený v dopravnom prostriedku individuálny. Niekto už po ½ hodine nevie čo so sebou a niekomu nevadí ani 5-6 hodinový presun. Mne je pomaly vždy málo akýkoľvek dlhý presun a niekedy po 10 hodinách si poviem, to som už na mieste?…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram