Skip to content

Letenky sa dajú ešte lacnejšie

CK Knirsch 25. marca 2016

V jednom z minulých článkov sme sa pozreli kde sa dajú vyhľadávať a kde striehnúť na lacné letenky. No keď Vám poviem, že tieto letenky sa dajú zakúpiť ešte lacnejšie, uveríte? I ja som tomu neveril, kým som si to neotestoval.

Veľa informácii o tejto službe nie je na internete a snažia sa to portály agregujúce informácie o lacných letoch tajiť. Síce neviem prečo, ale poďme sa na to pozrieť.

Jedná sa o službu jetcost.com, ktorá tiež vyhľadáva konkrétne lety medzi rôznymi predajcami leteniek (nie priamo letecké spoločnosti, i keď túto informáciu vidíte). Ideálne je, keď poznáte už konkrétny nejaký lowcostový let s konkrétnym dátumom. Tie si môžete zistiť, najlepšie cez stránku www.azair.eu.

Následne si otvorte stránku jetcost.com a dajte si vyhľadať konkrétny let. Niekedy je cena nezmenená alebo vyššia, ale môžete naraziť až o 100€ nižšie ceny. V čom je háčik? Úplne v ničom. Každý vlastní nejakú platobnú kartu, či už VISA, Maestro, Dinner, … A niektorí predajcovia dávajú práve zľavu, ak konkrétnou kartou zaplatíte letenky. Pozrime sa na to.

Dnes 22.03.2016 ponúka RyanAir 10% zľavu na letenky do Londýna. Vybral som teda najnižšie možné ceny, ktoré mi v rôznych termínoch ponúkalo a pri 24.04-28.04 mi RyanAir dáva cenu 35.98€.


Ok, naklikávam stránku jetcost.com zadávam odlet BTS a prílet STN v horeuvedených dátumoch a vidím, že francúzsky predajca bravofly mi ponúka za ten istý let cenu 17.48€! Otváram teda ponúknuté riešenie a vidím že stačí zaplatiť pomocou karty typu Maestro. Túto kartu štandardne dáva na Slovensku VÚB banka.


Po zaplatení dostávam do mailovej schránky všetky potrebné informácie. Otváram znova stránku RyanAir, prihlásim sa a pod záložkou “Manage” si pridávam svoj let do itinerára. Referenčné číslo i pod akou e-mailovou adresou to treba pridať, sa dozviete v potvrdzujúcom maily. A to je všetko. Letenka je platná a môžete letieť. Takto sa mi podarilo si kúpiť spatočné letenky do Berlína za 1.44€.


Ale pozrime sa ešte na nejaký drahší let. Napr. som narazil na ponuku spiatočnej letenky cez Pelikán z Košíc do Miami s prestupom vo Viedni za skvelých 399€. No, cez jetcost.com mi vyhľadalo ten istý let za 337€ čo je rozdiel 62€. Stačí len platiť Maestro kartou a máte zľavu 50€ a tých zvyšných 12€ je lepšia cena daného predajcu. Stačí len trochu ovládať francúzštinu, príp. všetko prehnať cez google translator. Ja z francúzštiny neviem ani mäkké f a zvládol som to úspešne 🙂

Prečítaj si ďalšie články

WizzAir: Zmena termínu zo strany leteckej spoločnosti

Low cost letecké spoločnosti fungujú na úplne opačnom princípe ako cestovné kancelárie. Najlacnejšie letenky sú tie prvé a last minute ani neexistuje. Spoliehajú sa na to, že keď niekto musí letieť v konkrétny dátum, tak veľmi ani nehľadí na cenu. My práve využívame ten first minute kde občas dôjdeme aj k veľmi zaujímavým cenám, ale…

Ako ušetriť s Curve kartou

Pred nedávnom sme písali o základných výhodách karty Curve. Najmä možnosť si zoskupiť všetky svoje karty do jednej. Ale to nie je všetko. S Curve kartou vieš aj dosť ušetriť.

Ako na online check-in u RyanAir?

Zakúpenie vysnívanej a najmä lacnej letenky je ten najjednoduchší krok. V druhom kroku, čo ešte treba urobiť, je check-in, čo môže byť pre niekoho nočnou morou. Najmä u nízko nákladových dopravcoch. Návod pre WizzAir sme už uverejnili. Druhý lacný dopravca je u nás RyanAir spolu s LaudaMotion.

Filmy na cesty, zn. Legálne

Ako stráviť čas dlhým cestovaním? Jednou z možností je sledovanie seriálov a filmov. Ako ich získať to už je druhá vec. Mnohí to riešia nelegálnou cestou. Ide to aj legálne bez útraty jediného centu.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram