Skip to content

4. januára 2019

Lacno po Európe aj v roku 2019

Značky: | | |

Aj ty si môžeš nájsť lacné letenky a je to veľmi jednoduché. Prečítaj si návod na náš najpoužívanejší nástroj a zaleť si kam chceš. Lietaj aj ty za úplne smiešne ceny po Európe.

Vyhľadávač Azair vyzerá na prvý pohľad zložito a grafika tiež nevyzerá práve najnovšie, ale na druhej strane je to veľmi mocný nástroj. Stačí sa s ním chvíľu pohrať alebo si prečítať náš návod ako sa Azair ovláda. Potom nájdete letenku rýchlosťou blesku. Taktiež ťa naučíme, ako si nájsť lacnú letenku keď nemáš jasno kam chceš letieť. Len vieš, že chceš niekam vypadnúť.

Nenechaj sa odradiť dizajnom

AzAir

Úvodná stránka vyhľadávača leteniek AzAir vyzerá komplikovane, ale nenechaj sa odradiť. Prekvapivo sa ovláda ľahko. Stačí len čítať a pochopiť jednotlivé parametre. Len škoda, že stránka nie je prispôsobená aj pre mobilné telefóny.

Veľmi lacno do Londýna

AzAir

Najviac sa nám páči, že Azair ponúka možnosť hľadania hneď z niekoľkých letísk naraz. Niekedy je rozdiel markantný.

Stačí kliknúť na “Pridajte blízke letiská” a vybrať si svoje letisko. Preto okrem Bratislavy si volíme aj odlet z Viedne a Budapešti. Takisto sa dá zvoliť aj cieľová destinácia. Môžeš si zvoliť všetky Londýnske letiská.

Lacné letenky aj na rok dopredu

AzAir

Najdôležitejším predpokladom ku kúpe lacnej letenky, je časová flexibilita. Stačí ponechať predvolené parametre “Chcem letieť najlacnejšie v termíne” a vybrať si obdobie v akom má hľadať letenky a na aké dlhé obdobie chceš letieť. Chce to chvíľu cvičenia, ale výsledok stojí za to.

Tá časová flexibilita zas nie je nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Ak kúpiš letenky 3 – 4 mesiace vopred, určite sa dá zariadiť voľno na konkrétny dátum. Práve drvivá väčšina leteniek je najlacnejšia, ak ich kupuješ s dostatočným predstihom.

Spiatočné letenky do Londýna za 21€

AzAir

Po všetkom nastavení ti vyskočí tabuľka nájdených letov. Ako sa môžeš presvedčiť, ceny sú dosť nízke. Jeden z hlavných dôvodov, prečo tomu tak je, že prílet aj odlet je v stredu. Tieto dni sú pre lietanie úplne najlacnejšie. Ak nejdeš pracovne, tak pre pracujúcich ľudí to nie je ideálne. Netreba vešať hlavu, dajú sa vyhľadať aj letenky na predĺžený weekend.

Letenky na weekend

AzAir

Pri zadávaní parametrov stačí kliknuť na “Pokročilé parametre vyhľadávania” a nastaviť si odlety na štvrtok až sobotu a s návratom nedeľa až utorok. Prečo volíme aj štvrtok a utorok? Pretože sa môžu vyskytnúť letenky s odletom vo večerných hodinách po práci, prípadne prílet naspäť ešte pred prácou. Nezabudni si určiť aj počet dní, ktorý chceš v destinácii ostať.

Weekend v Londýne za 24€

AzAir

Na základe zadefinovaných parametrov (v pokročilých parametroch sme odškrtli “návrat na rovnaké odletové letisko”) máme ponuku len o 3€ vyššiu a ušetríš drahocennú dovolenku. Odlet z Bratislavy v sobotu ráno a návrat v utorok do Viedne. (Z viedenského letiska chodia pravidelne autobusy do Bratislavy za smiešnu cenu).

Keď ti je jedno, kam to bude

AzAir

Našou obľúbenou funkcionalitou, keď chceme niekam vypadnúť, je zvoliť si neurčitý cieľ. V AzAir je na to funkcia pod cieľovou destináciou, alebo jednoducho zadáš kód XXX. Ešte sú tu schované ďalšie takéto skupiny, ako rôzne pobrežia (stačí začať písať “pobrež….”), či jednotlivé štáty (stačí začať písať konkrétny štát).

AzAir tak prehľadá najlacnejšie možné letenky úplne kdekoľvek. Keď to skombinuješ s “Pokročilé parametre vyhľadávania”, tak sa dopracuješ k prekvapivým výsledkom a môžeš začať lietať aj do krajín, kam si možno ani nechcel.

Veľmi lacné letenky kamkoľvek

AzAir

Ako miesta odletu sme si nastavili okrem Bratislavy ešte Viedeň a Budapešť. Ako môžeš vidieť, za 15€ si môžeš zaletieť do Stuttgartu z Budapešti či Viedne, alebo na Malorku. Toto sa hodí pre tých, ktorí sú dobrodružnejšej povahy. Takto neplánovane sme si zaleteli aj my na Malorku.

Ďalší tip na vyhľadávanie

Neobmedzuj sa len na destinácie kde sa priamo lieta z východiskových letísk. Zaletieť si môžeš aj do Fezu v Maroku, aj keď sa tam priamo nelieta. Stačí si povoliť prestup a ešte ideálnejšie, ak si zvýšiš číslo “Max. dní na prestup”. Ak je prestup jeden alebo dva dni, môžeš navštíviť aj prestupné mesto. Takto sme leteli do Maroka cez Brusel a naspäť cez Miláno.

Pár rád na čo si dať pozor

AzAir pokrýva hlavne nízko-nákladové letecké spoločnosti pokrývajúce hlavne Európu u ktorých sa kupuje každý smer zvlášť. A to aj v prípade prestupu. Preto si radšej skontroluj, či máš dostatočnú časovú rezervu pre prestup. Radšej maj na prestup viac ako dve hodiny, pretože aerolínie nečakajú na nadväzujúce spoje a občas sa môže vyskytnúť aj meškanie.

AzAir čerpá dáta priamo zo stránok leteckých spoločností a niekedy cena uvedená na stránke nemusí zodpovedať skutočnosti. Pri kliknutí na “Kúpiť let” ťa stránka presmeruje na stránku leteckej spoločnosti, kde už máš skutočný stav.

Výhody

  • Získanie prehľadu kam sa dá letieť z jednotlivých letísk
  • Hľadanie letenky kamkoľvek za najnižšiu cenu
  • Jednoduché nastavenie leteniek na predĺžený weekend
  • Vyhľadávanie letov z niekoľkých letísk naraz

Nevýhody

  • Väčšinou kupovanie leteniek ako samostatných letov
  • Letenky len od nízkonákladových spoločností
  • Ovládanie je trochu zložitejšie
  • Chýba dostatočné pokrytie mimo Európy
  • Prispôsobenie pre mobilné telefóny

Na záver

Keď sa naučíš používať AzAir, objavíš veľmi silný nástroj. Sú tu ďalšie funkcionality po ktorých treba pátrať. Napríklad sa oplatí sa prihlásiť na web cez Facebook a môžeš si nastaviť notifikácie na email na tvoj sledovaný let, či neklesne cena. Môžeš byť notifikovaný o nových cenách na letoch kamkoľvek. Za nás TOP!

Momentálne AzAir prehľadáva spojenia z 94 leteckých spoločností a kombinuje ich medzi sebou. Ak chceš vedieť aké destinácie sú pokryté, pozri si mapu letísk v databáze.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.