Skip to content

30. novembra 2016

Ako kupujeme vianočné darčeky

Chaos, stres, bordel, panika…. tak vnímamé v poslednom čase ľudí na okolo s približujúcim dátumom Vianoc, ktoré majú byť hlavne o pohode a užívaní si. A stále sa to len stupňuje. No tomuto návalu sa môžete aj s prehľadom vyhnúť a zabezpečiť si darčeky pre najbližších.

Hlavne s prehľadom

Už som si pár rokov všímal pri rozbaľovaní darčekov, hlavne pri deťoch jednu zaujímavosť. Deti obvykle dostávajú xy darčekov, ale len jeden či dva darčeky sú tie TOP a ostatné, ako keby len do počtu. Navyše následne celé obdobie po vianociach strávia s týmto darčekom a na ostatok aj tak zabudnú. Prečo to nevyužiť vo svoj prospech a nezabezpečiť len ten jeden darček? Ale musí byť naozaj TOP a dať si pri výbere záležať. To, že niekto potrebuje nové oblečenie, panvice,… v konečnom dôsledku nie je dar. Je to len “zalepenie” nutnosti. Manželke darovať kuchynský robot, žehličku alebo vysávač? Však to vraví, že môžeš naďalej stáť v kuchyni, žehliť či upratovať. To naozaj nie je darček.

Zlé vianoce
Najideálnejšie je sledovať celý rok, čo dotyčný chce alebo po čom túži, ale nechce si ich dopriať, lebo peniaze predsa potrebuje na nutnejšie veci. A keď už s niekým žijete, väčšinou už viete po čom túži. A nakoniec to nemusí byť nič hmatateľné. Môže to byť napríklad wellness či večera pri obľúbenom jedle, alebo nejaký výlet alebo iný netradičný zážitok.

Chcete napríklad stráviť nezabudnuteľnú dovolenku na tradičnom mieste? Čo tak si zakúpiť pre seba aj pre blízkych lekcie na morských kajakoch? Niektorým stačí len jedna lekcia a nejaká tá kondička. Následne v lete môžete vyraziť do Chorvátska a spoznávať okolie, tak ako väčšina neuvidí. Pekne zblízka z hladiny mora a navštíviť pláže, kde sa z pevniny nedostanete.

Vianoce more
Jeden darček a dva sviatky

Ďalším zaujímavým tipom, je kúpa leteniek v rámci Európy. Ak nie ste nároční na cieľovú destináciu, nemusí to byť ani drahé. V akcii viete už zakúpiť od 1.50,- € spiatočné ak ste trochu zbehlí a poznáte triky ako ich nakúpiť. Keď nechcete veľmi vymýšľať, viete sa dostať na ceny od 10,- € (takisto spiatočné).

Keď čítate naše rady, tak viete, že ideálny čas na nakúpenie najlacnejších leteniek je približne 2 mesiace vopred. A ak sa pozriete do kalendára, tak za dva mesiace je Valentín. Teda je úplne vhodný čas na zakúpenie leteniek, ktoré môžete darovať pod stromček a poletíte približne v čase Valentína.

Balíček
Ešte na takomto darčeku je ďalšia vynikajúca vec. Máte dva mesiace na to, aby ste si urobili plán a vybrali si ubytovanie, ktoré si môžete už aj teraz zarezervovať. Rezervácia ubytovania takto dopredu býva lacnejšia a hlavne ho nemusíte vopred platiť. Aspoň to platí vo väčšine prípadov cez booking.com. Okrem toho, do určitého dátumu môžete stornovať bez akejkoľvek pokuty ubytovanie a vybrať si iné. A ani na rozpočte to extra nepocítite, ak si platby rozložíte. My sme si takto rezervovali a zakúpili výlet do Niš. K tomu sa nám priplietla ešte jedná výhoda a to presne termín jarných prázdnin. No nie je to ideálne?

Ak chcete niečo romantickejšie, do 35,- € sa teraz dajú na Valentína kúpiť letenky do Milána či Berlína. Záleží len na vašom rozpočte. Tak porozmýšľajte ešte raz nad darčekom, či obdarovanú osobu naozaj poteší.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Zatiaľ nehodnotené)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.