Asi ani veľmi veľa Bratislavčanom nepovie nič kúpalisko Mičurín. Toto kúpalisko bolo postavené koncom 50. rokov minulého storočia a v minulosti sa tu kúpali pionieri z tábora, ktorý sa v tomto areáli kedysi nachádzal.

Kúpalisko spočiatku nebolo určené pre širokú verejnosť. Až v roku 2013 po rekonštrukcii bolo chvíľu otvorené a zas na dve sezóny uzatvorené. Tento rok po zmene prevádzkovateľa je kúpalisko znova otvorené a ako jediné v Bratislave na ktorom sa neplatí vstupné.

Mičurín
Ako kedysi vyzeralo kúpalisko Mičurín.

Aby sa predišlo návalu a upchatiu tohto malého kúpaliska, je obmedzený počet návštevníkov na 150 ks. My sme si ho teda išli otestovať cez týždeň ešte v doobedňajších hodinách, aby sme mali istotu, že sa naň dostaneme.

Poloha

Ako jediné kúpalisko v mestskej časti Staré Mesto, sa nachádza tesne pod pamätníkom Slavín na Búdkovej ulici. Pomocou MHD sa sem dostanete najjednoduchšie trolejbusom 203 a autobusom 147 z Hodžovho námestia, trolejbusom 207 z Patrónky či autobusom 41 z Hlavnej stanice. Zástavka je priamo pri vstupe. Autom je to trochu komplikovanejšie, pretože tu nie je žiadne vyhradené parkovisku a musíte parkovať kade tade na pol chodníku popri ceste.

Kúpalisko Mičurín
MHD zástavka Búdková je priamo pri vstupe do areálu kúpaliska
Kúpalisko Mičurín
Aj keď nevidieť žiaden bazén, ani náznak nejakého kúpaliska, tak vstup je priamo tu.
Kúpalisko Mičurín
Ešte detail vstupu, ak vám to stále nedošlo 🙂

Výnimočnosťou kúpaliska je to, že sa nachádza v areáli Ekoiuventy ako národnej kultúrnej pamiatky. Navyše je “schované” v zeleni pred okolitým svetom a ponúka nádherný výhľad na Bratislavský hrad.

Kúpalisko Mičurín
Z ktorého kúpaliska máte takýto nádherný výhľad?

Vybavenie

Mičurín je oproti ostatným kúpaliskám taký chudobný príbuzný. Sem si skôr pôjdete oddýchnuť, ako si užiť s deťmi vodné radovánky a ihriská. Nachádza sa tu len jeden 25m dlhý bazén, ktorého hĺbka je od 1.2m do 1.5m a teplota vody počas našej návštevy bola 23ºC. Pár preliezok tu nájdete, ale to je tak všetko. Bufet so svojou predraženou ponukou nie je bohvie čo. To si radšej vyjdete von a hneď v najbližšej pizzerii si objednajte jedlo. Prípadne si objednajte dovoz. Prezliekarne s WC sú už povinnosťou.

Mičurín, Bratislava
Toto je takmer celý areál kúpaliska.

Čo potešilo, že ak si zabudnete zobrať niečo na čítanie, je tu dostupná malá “knižnica”. Z nej si môžete bezplatne hocičo zapožičať.

Mičurín, bazén, knižnica
Knižnicu predstavuje táto uzamykateľná skrinka. Na zahnanie nudy si určite niečo vyberiete.

Na druhej strane je škoda, že aspoň trochu nezrekonštruovali mini amfiteáter, ktorý je súčasťou areálu. Večer v lete by tu mohli robiť super premietania a zaradiť sa k ďalším letným kinám v Bratislave.

Bratislava, EkoIuventa
Amfiteáter tu pomaly chátra a bola by škoda ho nevyužiť
Amfiteáter Bratislava
Pre premietanie ani plátno nepotrebujú. To je tu hneď naproti k dispozícii.

Pozitíva prevládajú nad negatívami

Hlavným argumentom, na čo bude väčšina počuť je, že vstup na kúpalisko je úplne bezplatné a zopakujeme sa, že je obmedzené na 150 osôb vo vnútri. Ak už nemajú pri vstupe náramky, ktoré dávajú pre kontrolu, tak si musíte jedine počkať. To keď sme odchádzali, pár ľudí tam takto čakalo.

Kúpalisko Mičurín
Toto je jediný bazén tohto kúpaliska.

Bezplatne máte k dispozícii aj umelohmotné lehátka so slnečníkmi, ale tých je málo, aby bolo pre každého. Ale okolo obeda, cez pracovný týždeň máte ešte šancu si uchmatnúť.

EkoIuventa
K dispozícii sú lehátka so slnečníkmi a v pozadí sa krčí jediný malý bufet.

Ak náhodou pôjdete okolo, skúste si zájsť, či náhodou nie je úplne plné. Je denne otvorené od 09:00 do 19:00. Nám sa to osvedčilo ako vynikajúce prostredie pre doobedný homeworking. To vám akurát vydrží slušnejší notebook s mobilom na prácu od rána. Po obede okolo 15:00 sa už začína plniť na plnú kapacitu.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 1 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Unikát v Bratislave: Letné kúpalisko zadarmo
5
1
5
1
Počítam...

CK Knirsch