Skip to content

Unikát v Bratislave: Letné kúpalisko zadarmo

CK Knirsch 20. júla 2017

Asi ani veľmi veľa Bratislavčanom nepovie nič kúpalisko Mičurín. Toto kúpalisko bolo postavené koncom 50. rokov minulého storočia a v minulosti sa tu kúpali pionieri z tábora, ktorý sa v tomto areáli kedysi nachádzal.

Kúpalisko spočiatku nebolo určené pre širokú verejnosť. Až v roku 2013 po rekonštrukcii bolo chvíľu otvorené a zas na dve sezóny uzatvorené. Tento rok po zmene prevádzkovateľa je kúpalisko znova otvorené a ako jediné v Bratislave na ktorom sa neplatí vstupné.

Ako kedysi vyzeralo kúpalisko Mičurín.

Aby sa predišlo návalu a upchatiu tohto malého kúpaliska, je obmedzený počet návštevníkov na 150 ks. My sme si ho teda išli otestovať cez týždeň ešte v doobedňajších hodinách, aby sme mali istotu, že sa naň dostaneme.

Poloha

Ako jediné kúpalisko v mestskej časti Staré Mesto, sa nachádza tesne pod pamätníkom Slavín na Búdkovej ulici. Pomocou MHD sa sem dostanete najjednoduchšie trolejbusom 203 a autobusom 147 z Hodžovho námestia, trolejbusom 207 z Patrónky či autobusom 41 z Hlavnej stanice. Zástavka je priamo pri vstupe. Autom je to trochu komplikovanejšie, pretože tu nie je žiadne vyhradené parkovisku a musíte parkovať kade tade na pol chodníku popri ceste.

Výnimočnosťou kúpaliska je to, že sa nachádza v areáli Ekoiuventy ako národnej kultúrnej pamiatky. Navyše je “schované” v zeleni pred okolitým svetom a ponúka nádherný výhľad na Bratislavský hrad.

Z ktorého kúpaliska máte takýto nádherný výhľad?

Vybavenie

Mičurín je oproti ostatným kúpaliskám taký chudobný príbuzný. Sem si skôr pôjdete oddýchnuť, ako si užiť s deťmi vodné radovánky a ihriská. Nachádza sa tu len jeden 25m dlhý bazén, ktorého hĺbka je od 1.2m do 1.5m a teplota vody počas našej návštevy bola 23ºC. Pár preliezok tu nájdete, ale to je tak všetko. Bufet so svojou predraženou ponukou nie je bohvie čo. To si radšej vyjdete von a hneď v najbližšej pizzerii si objednajte jedlo. Prípadne si objednajte dovoz. Prezliekarne s WC sú už povinnosťou.

Toto je takmer celý areál kúpaliska.

Čo potešilo, že ak si zabudnete zobrať niečo na čítanie, je tu dostupná malá “knižnica”. Z nej si môžete bezplatne hocičo zapožičať.

Knižnicu predstavuje táto uzamykateľná skrinka. Na zahnanie nudy si určite niečo vyberiete.

Na druhej strane je škoda, že aspoň trochu nezrekonštruovali mini amfiteáter, ktorý je súčasťou areálu. Večer v lete by tu mohli robiť super premietania a zaradiť sa k ďalším letným kinám v Bratislave.

Pozitíva prevládajú nad negatívami

Hlavným argumentom, na čo bude väčšina počuť je, že vstup na kúpalisko je úplne bezplatné a zopakujeme sa, že je obmedzené na 150 osôb vo vnútri. Ak už nemajú pri vstupe náramky, ktoré dávajú pre kontrolu, tak si musíte jedine počkať. To keď sme odchádzali, pár ľudí tam takto čakalo.

Toto je jediný bazén tohto kúpaliska.

Bezplatne máte k dispozícii aj umelohmotné lehátka so slnečníkmi, ale tých je málo, aby bolo pre každého. Ale okolo obeda, cez pracovný týždeň máte ešte šancu si uchmatnúť.

K dispozícii sú lehátka so slnečníkmi a v pozadí sa krčí jediný malý bufet.

Ak náhodou pôjdete okolo, skúste si zájsť, či náhodou nie je úplne plné. Je denne otvorené od 09:00 do 19:00. Nám sa to osvedčilo ako vynikajúce prostredie pre doobedný homeworking. To vám akurát vydrží slušnejší notebook s mobilom na prácu od rána. Po obede okolo 15:00 sa už začína plniť na plnú kapacitu.

Prečítaj si ďalšie články

Gurmán Fest Bratislava 2016

Radi sa oboznamujeme s novými jedlami a nenecháme si ujsť príležitosť dobre sa najesť. Jednou z takýchto akcií je i Gurmán Fest.

Kúsok Gruzínska v centre Bratislavy

Z našej dovolenky z Gruzínska sme si doniesli veľa zážitkov, ktoré si si mohol aj ty prečítať. A ako každá krajina, má táto tiež svoju špecifickú kuchyňu, ktorá nám až neuveriteľné chutila. O to väčšie nadšenie bolo, keď sme objavili v Bratislave reštauráciu, ktorá ponúka jedlo z tejto krajiny.

Šrot Park

Šrot park v Devínskej Novej Vsi

Len minulý týždeň nás zaujala správa, že bola v blízkosti nášho bydliska otvorená nová atrakcia: Šrot park. Najprv sme si nevedeli pod tým nič konkrétnejšieho predstaviť. Na internete bola z tohto parku len jedna fotografia.

Kúsok pravého Talianska v Devínskej Novej Vsi

Keď milujete taliansku kávu a kuchyňu, určite musíte zablúdiť do starej časti Devínska Nová Ves na Bridlicovej ulici. Táto prevádzka bola spustená v tichosti len minulý rok, ale zaregistrovali sme ju až teraz. Podnik je kombináciou kaviarne, cukrárne, rýchleho občerstvenia a mini potravín. Drvivá väčšina je pripravená z pravých talianských surovín, ktoré majitelia chodia nakupovať…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram