Nadrozmerná kraslica na Hviezdoslavovom námestí

V nedeľu bola na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave osadená nadrozmerná kraslica, ktorú Staré Mesto dostalo ako dar z Chorvátska. Len neváhajte dlho, kraslica na tomto mieste bude stáť len do 20. apríla.

Easter Egg

Túto veľkú veľkonočnú kraslicu – Kraslicu zo srdca, symbol priateľstva, lásky a radosti veľkej noci daruje Koprivnicko-križevatský kraj a jeho turistické združenie mestu Bratislava a jej obyvateľom a všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí ju navštívia.

Kraslicu namaľovali chorvátski maliari z oblasti Podraviny: Josip Gregurić, Đuro Jaković, Stjepan Pongrac a Zlatko Štrfiček.

Takéto kraslice zo srdca krášlia námestia a galérie v New Yorku, Riverside, Pittsburgu, Miláne, Ferrare, Ríme, Bruseli, Klagenfurte, Grazi, Salzburgu, Viedni, Budapešti, Prahe, Paríži, Marseille, Rige, Berlíne, Konstanzi, Mníchove, Lendave, Olomouci,….

Kraslicu v roku 2010 vo Vatikáne prijal aj svätý otec Benedikt XVI.

Projekt je realizovaný v spolupráci a s podporou chorvátskeho turistického združenia a veľvyslanectva Chorvátskej republiky v Slovenskej republike.

Easter Egg
Hľadajte skryté odkazy

Pri našej návšteve sme si všimli, že turisti a okoloidúci si ju odfotia a maximálne si prečítajú tabuľu, ale bližšie sa na kraslicu nepozrú, pričom skrýva pár prekvapení. Stačí pristúpiť bližšie a skúmať maľby. Do prostredia sú zakompované bratislavské sochy: Čumil, Schöne Náci a Paparazzi. Okrem toho spoznáte aj stavby, ako: Dóm svätého Martina, Bratislavský hrad, Slovenské národné divadlo (dokonca otočené tak, aby ste videli nakreslenú aj reálnu stavbu naraz) a jeden kostol sa nám nepodarilo identifikovať, aj keď bez jednej veže sa nám podobá na Kostol klarisiek. Objavíte toho na kraslici ešte viac?

Easter Egg
Socha Čumil a Schöne Náci
Easter Egg
Socha Čumil a Paparazzi
Easter Egg
Dóm svätého Martina
Easter Egg
Slovenské národné divadlo
Easter Egg
Bratislavský hrad
Easter Egg
Pomôžete identifikovať?

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 2 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Nadrozmerná kraslica na Hviezdoslavovom námestí
5
1
5
2
Počítam...

CK Knirsch