Ešte stále v meste nie je veľa podnikov, kam môžete zájsť na raňajky. Síce je už zopár desiatok v centre mesta, ale nie sú prístupne autom. V širšom okolí ich už tak veľa nie je, alebo o nich neviem. Síce sme už dávnejšie raz mali stretnutie s partnerom pod pyramídou v Steam&Coffee, ale kvôli obsluhe nikdy viac.

Neďaleko môjho bydliska som ale objavil nie dlho fungujúci podnik Penny Coffea a poviem Vám, že radosť je sem ísť. Len sa donútiť vstávať skôr, ako o 10:00 aby tie raňajky mali zmysel Nachádza sa neďaleko Turistickej Informačnej Kancelárie v Devínskej Novej Vsi smerom na most Márie Terézie (alias most Chucka Norrisa) a majú denno denne otvorené už od 08:30.

Penny Coffea
Penny Coffea
Čo je vynikajúce na tomto podniku, že sa tešia každému zákazníkovi. A ako som sa bavil s majiteľmi, táto kaviarnička bola otvorená za účelom, aby sa tu mohli zastaviť mamičky na doobedňajšej vychádzke, či pracujúci alebo ktokoľvek okolo idúci (dokonca aj so svojim štvornohým miláčikom ste vítaní). Ja osobne sem chodievam občas pracovať, keď náhodou doma je výpadok internetu, či len tak. A sú na to pripravení! Nič vám nebráni použiť ich elektrické zásuvky a WiFi sieť. Takto tu môžete v kľude pracovať celé doobedie s jednými raňajkami a kávou. Obsluha je milá a nevtieravá a nenaznačujú Vám ako v iných podnikoch, že keď ste dojedli a dopili mali by ste vypadnúť.

Penny Coffea
Penny Coffea
Samotné prostredie je tu útulné a cítite sa tu ako doma. Ak sa Vám zunuje sedieť vo vnútri, hlavne v lete, keď je vonku príjemne, presuňte sa na terasu a sledujte okolie. Dokonca nedávno otvorili ďalšie priestory vo svojom dvore, prispôsobené hlavne pre deti, ale aj dospelí si tu nájdu svoj kútik.

Penny Coffea
Penny Coffea
Čo sa týka samotnej ponuky, je trochu obmedzená. Ale na druhej strane, snažia sa zo svojich možností vyťažiť maximum. A tak na raňajky si môžete dať toasty, cereálie, smoothie či pšenovú kašu s nápojom podľa vášho výberu. Len škoda, že ak sem začnete chodiť pravidelne, tak táto stála ponuka Vás omrzí.

Penny Coffea
Penny Coffea
Zato dennú ponuku obmieňajú podľa sezóny takmer každý mesiac. Ak sa Vám ponuka jeden mesiac nepáči, stačí len počkať a čo chvíľa to zmenia.

Penny Coffea
Penny Coffea
Keby som to mal zhrnúť, tak je to jeden z mála podnikov v Bratislave otvorených už od rána a prispôsobených aj pre pracujúcich. Ak by ešte zaviedli nejaké obedové menu, som tu schopný presedieť aj celú pracovnú dobu. Obsluha je naozaj príjemná a keď vidia, že pracujete, tak Vás aj nechajú pracovať a navyše Vám zdarma prinesú aj zadarmo džbán vody. Jedine mínus vidím na stále rovnakom raňajkovom menu. Stačí, ak by ho obmieňali raz ¼ roka. Ale i napriek tomuto zanedbateľnému nedostatku, rád navštívim tento podnik znova.

Penny Coffea

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 1 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Kam na raňajky v Devínskej Novej Vsi
5
1
5
1
Počítam...

CK Knirsch