Skip to content

Jedli ste už pivo?

CK Knirsch 21. decembra 2017

December sa v meste nesie v znamení rôznych trhov. V Bratislave je už klasikou vianočný na Hlavnom námestí. Ale bola by škoda nenavštíviť ďalšie, ako je napr. Dobrý Trh, Urban Market, SAShE či rôzne lokálne v jednotlivých bratislavských častiach. Kto chce, nájde si ich aj viac. Na týchto trhoch objavíte niekedy veľmi zaujímave veci. Napr. Pivo, ktoré sa dá jesť.

Značka Beermalade vystavovala v Starej Tržnici na Dobrom trhu. Síce boli vo vnútri zastrčení v rohu, ale nejako sme k nim zablúdili. Najprv sme neveriac pozerali, čo to za kombináciu a nechali sa nahovoriť na ochutnávku. Ponúkajú totiž džemy uvarené z piva. Už ani nevieme koľko kombinácii mali, ale bolo ich neúrekom. Po prvej eufórii a opatrnom nákupe sme k nim zavítali znova, už na ich prevádzku.

Kam za džemom z piva?

Bežne tieto džemy nenájdete v obchodoch, musíte si zájsť pre ne až na koniec Bratislavy… alebo začiatok. Výrobňa a aj predajňa sa nachádza v Rusovciach v novej zástavbe. A ani na navigáciu sa nedá na 100% spoľahnúť, ukazuje na odbočku kde sa nedá odbočiť, ale nakoniec ich nájdete na adrese: Starorímska 2. Otváraciu dobu majú prispôsobenú pre pracujúcich. Cez pracovný týždeň sú otvorený od 16:00 až do 20:00, ale aj v sobotu môžete dôjsť nakúpiť.

Vyberte si z ponuky

Toto je asi najťažšia časť návštevy. Toľko toho je na výber, že neviete naozaj čo zobrať. Navyše džemy nie sú zo žiadnych komerčne predávajúcich pív ako je Topvar, Plzeň, Staroprameň a pod. Väčšinou sa jedná o pivá z malých remeselných pivovarov rozhádzaných po celom Slovensku. Asi najviac vám bude niečo hovoriť značka Wywar. Ale je to účelové. Tieto remeselné pivá majú výraznú chuť a niekedy aj príchuť nejakého ovocia a z toho je potom džem, za ktorým sa budete olizovať až za ušami. Záleží totiž na tom, že aké pivo dáte, taký máte džem a nevieme si predstaviť džem napr. z piva Zlatý Bažant.

Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, je tu možná aj ochutnávka. Ale i výber naslepo má svoje pozitíva. Aspoň budete mať o prekvapenie navyše. K džemom ponúkajú aj zároveň pivá v tekutej forme, ak máte záujem, ale tie sú už alkoholické. Džemy po prevarení nemajú žiaden alkohol a tak si môžete dať pivo aj na raňajky alebo deťom. Len pre deti treba nájsť značku, ktorá im bude chutiť. Čo určite vieme, tak je to od pivovaru Žiwell pivo Apač. To má výraznú citrusovú vôňu a aj chuť. Naopak, zas Wywar vám naozaj pripomenie že pijete/jete pivo.

Odporúčania od majiteľky

Pár tipov sme dostali aj od majiteľky. Najzásadnejší je, nebojte sa experimentovať. Džemy sú vynikajúce na croisant, k mäsu, na koláče, alebo si len zobrať lyžičku a pustiť sa do toho. Pivo tak môžete mať kľudne po celý deň a neopijete sa. My sa určite ešte zastavíme, keď sa nám minú zásoby, čo sme pri našej návšteve nakúpili. A ako darček to ocení určite každý pivár.

Tip na výlet

Keď už budete v týchto končinách, je to vynikajúce miesto na navštívenie bodu, kde sa stretávajú hranice troch štátov: Slovensko – Maďarsko – Rakúsko. Viac nájdete v našej mape.

Prečítaj si ďalšie články

Obrazom: Deň vodáctva 2017

Tento weekend popri akcii Bratislavské mestské dni 2017 sa v nedeľu uskutočnila aj akcia Deň vodáctva. V karloveskej zátoke neďaleko Botanickej záhrady ste si mohli otestovať rôzne plavidlá. Ak vás toto omrzelo, alebo ste chceli niečo viac, mohli ste sa nechať “spláchnuť” z Devína naspäť do mesta za príplatok 5€ na cestu.

Numen

Biela Noc 2018. Fail?

Všade na internete pod každým príspevkom o bielej noci je množstvo kritizujúcich komentárov ako bola táto akcia nezvládnutá. Skôr si dovolíme tvrdiť opak, práveže to bolo extra dobré a organizátori sa poučili z minulých ročníkov. Len ľudia sú pohodlní a tí nezvládli vlastnú organizáciu.

Skryté zákutia Bratislavy: Kúpalisko Žižkova

Kúpalisko Lido už zaniklo, kúpele Grössling v ktorom sme sa ešte kúpali v roku 1994, asi už nebude obnovené, ako aj plánované kúpalisko na Žižkovej. Toto kúpalisko síce ešte existuje ale reálne nikdy nebolo oficiálne spustené.

Kam na huby? Ostaňte v meste!

Na jeseň vždy po výdatných dažďoch väčšina Bratislavčanov vyrazí na huby na Záhorie do Vojenských lesov na huby. To je tam potom pretlak a hubárov je tam viac ako hríbov. Pričom stačí ostať v meste.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram