Skip to content

Jedli ste už pivo?

CK Knirsch 21. decembra 2017

December sa v meste nesie v znamení rôznych trhov. V Bratislave je už klasikou vianočný na Hlavnom námestí. Ale bola by škoda nenavštíviť ďalšie, ako je napr. Dobrý Trh, Urban Market, SAShE či rôzne lokálne v jednotlivých bratislavských častiach. Kto chce, nájde si ich aj viac. Na týchto trhoch objavíte niekedy veľmi zaujímave veci. Napr. Pivo, ktoré sa dá jesť.

Beermalade ochutnávka

Značka Beermalade vystavovala v Starej Tržnici na Dobrom trhu. Síce boli vo vnútri zastrčení v rohu, ale nejako sme k nim zablúdili. Najprv sme neveriac pozerali, čo to za kombináciu a nechali sa nahovoriť na ochutnávku. Ponúkajú totiž džemy uvarené z piva. Už ani nevieme koľko kombinácii mali, ale bolo ich neúrekom. Po prvej eufórii a opatrnom nákupe sme k nim zavítali znova, už na ich prevádzku.

Kam za džemom z piva?

Beermalade v Rusovciach

Bežne tieto džemy nenájdete v obchodoch, musíte si zájsť pre ne až na koniec Bratislavy… alebo začiatok. Výrobňa a aj predajňa sa nachádza v Rusovciach v novej zástavbe. A ani na navigáciu sa nedá na 100% spoľahnúť, ukazuje na odbočku kde sa nedá odbočiť, ale nakoniec ich nájdete na adrese: Starorímska 2. Otváraciu dobu majú prispôsobenú pre pracujúcich. Cez pracovný týždeň sú otvorený od 16:00 až do 20:00, ale aj v sobotu môžete dôjsť nakúpiť.

Vyberte si z ponuky

Beermalade

Toto je asi najťažšia časť návštevy. Toľko toho je na výber, že neviete naozaj čo zobrať. Navyše džemy nie sú zo žiadnych komerčne predávajúcich pív ako je Topvar, Plzeň, Staroprameň a pod. Väčšinou sa jedná o pivá z malých remeselných pivovarov rozhádzaných po celom Slovensku. Asi najviac vám bude niečo hovoriť značka Wywar. Ale je to účelové. Tieto remeselné pivá majú výraznú chuť a niekedy aj príchuť nejakého ovocia a z toho je potom džem, za ktorým sa budete olizovať až za ušami. Záleží totiž na tom, že aké pivo dáte, taký máte džem a nevieme si predstaviť džem napr. z piva Zlatý Bažant.

Beermalade

Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, je tu možná aj ochutnávka. Ale i výber naslepo má svoje pozitíva. Aspoň budete mať o prekvapenie navyše. K džemom ponúkajú aj zároveň pivá v tekutej forme, ak máte záujem, ale tie sú už alkoholické. Džemy po prevarení nemajú žiaden alkohol a tak si môžete dať pivo aj na raňajky alebo deťom. Len pre deti treba nájsť značku, ktorá im bude chutiť. Čo určite vieme, tak je to od pivovaru Žiwell pivo Apač. To má výraznú citrusovú vôňu a aj chuť. Naopak, zas Wywar vám naozaj pripomenie že pijete/jete pivo.

Odporúčania od majiteľky

Pár tipov sme dostali aj od majiteľky. Najzásadnejší je, nebojte sa experimentovať. Džemy sú vynikajúce na croisant, k mäsu, na koláče, alebo si len zobrať lyžičku a pustiť sa do toho. Pivo tak môžete mať kľudne po celý deň a neopijete sa. My sa určite ešte zastavíme, keď sa nám minú zásoby, čo sme pri našej návšteve nakúpili. A ako darček to ocení určite každý pivár.

Tip na výlet

Keď už budete v týchto končinách, je to vynikajúce miesto na navštívenie bodu, kde sa stretávajú hranice troch štátov: Slovensko – Maďarsko – Rakúsko. Viac nájdete v našej mape.

Prečítaj si ďalšie články

Závislosť na makarónkach od Lucette

Tieto “koláčiky” sme dlho nepoznali, až jedného krásneho dňa sme ich museli objaviť v Banskej Štiavnici u Divnej Pani. Keďže nám neskutočne zachutili, podujali sme sa ich nájsť. Na prekvapenie sídlili neďaleko Bratislavy v Bernolákove a to bolo ešte v roku 2014. Zopár krát som ich navštívil kvôli osobnému odberu, ale na potešenie nás všetkých…

Reštaurácia Nobile

Kúsok Gruzínska v centre Bratislavy

Z našej dovolenky z Gruzínska sme si doniesli veľa zážitkov, ktoré si si mohol aj ty prečítať. A ako každá krajina, má táto tiež svoju špecifickú kuchyňu, ktorá nám až neuveriteľné chutila. O to väčšie nadšenie bolo, keď sme objavili v Bratislave reštauráciu, ktorá ponúka jedlo z tejto krajiny.

Keď ráno v meste hľadáte, kde sa najesť

Určite každý neznáša, keď vám váš lekár povie: “Na vyšetrenie dôjdite o 07:00 ráno na lačno“. To by sme vraždili už dvojnásobne. Nekresťanský čas pre vstávanie a navyše bez kávy.

Kam na raňajky v Devínskej Novej Vsi

Ešte stále v meste nie je veľa podnikov, kam môžete zájsť na raňajky. Síce je už zopár desiatok v centre mesta, ale nie sú prístupne autom. V širšom okolí ich už tak veľa nie je, alebo o nich neviem. Síce sme už dávnejšie raz mali stretnutie s partnerom pod pyramídou v Steam&Coffee, ale kvôli obsluhe…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.