Skip to content

Jarné prázdniny v Niš: časť tretia

CK Knirsch 2. marca 2017

Po ceste lietadlom späť do Bratislavy sme začuli rozhovor, že v Niš nie je čo robiť a že keby sa v blízkosti nedalo lyžovať nevedia čo by tu robili. No opak je pravdou. Možností je neúrekom.

Približne 10km od mesta smerom na východ sa nachádza kúpeľné mestečko Niška Banja. Chodí sem aj autobus v rámci MHD z centra mesta, alebo sa môžete zviesť ako my, taxíkom za približne 5,- €.

Liečebný park v Niška Banja. V pozadí za stromami je hlavná liečebná budova Radon

Niška Banja nie je prístupná len pacientom, ale aj širokej verejnosti, len sa treba vopred rezervovať. To za vás s radosťou vybavia priamo z vášho ubytovania. My sme si vybrali spoločnosť Sense. Stránku majú znova zas iba v Srbštine, ale dá sa tomu rýchlo porozumieť. Hlavne nás zaujímal cenník spolu s vysvetlením wellness balíkov. Pre všetkých sme si objednali “ANTISTRES II” ktorý zahŕňal vstup do bazéna, sauny, jacuzzi spojené s celotelovou olejovou masážou. Čo táto sranda stojí? 1.760RSD (cca 14.20,- €) ak to budete mať doobeda.

Umelý vodopád vedľa vchodu. Len škoda že voda nebola pustená. Tú púšťajú asi až v letnom období. Môže to byť nádherné.

Sense Wellness and SPA sa nachádza v hlavnej budove RADON na prízemí. Stačí sa ohlásiť, dostanete kľúčik do skrinky a hurá na to. V skrinke si nájdete župan, papuče spolu s uterákom a môžete si začať užívať. My sme na to mali plné 4 hodiny a okrem masáže sme si aktivity mohli striedať do sýtosti.

Jacuzzi bol veľký ako malý bazén

Jacuzzi zas z iného pohľadu. Jeden program spočíval v striedaní trysiek z rôznych častí bazéna

Celotelová olejová masáž

Oddychová miestnosť s murovanými vyhrievanými kreslami. Sem vám z recepcie doniesli aj občerstvenie.

Rodina CK Knirsch 🙂 po “vyčerpávajúcom” wellnesse

Na recepcii si môžete doobjednať aj nejaké malé občerstvenie ktoré vám donesú do oddychovej miestnosti. Tá bola úplne TOP. Murované lehátka boli vyhrievané a tak sa nám z nich nechcelo ani pohnúť. Ani sme nevyužili plné 4 hodiny a úplne spokojní sme opúšťali toto prostredie. Za tú cenu nie je čo riešiť.

Takto príjemne zrelaxovaní sme šli zaplniť aj naše žalúdky. Najprv sme blúdili za neexistujúcim podnikom s existujúcou reklamou, ale nakoniec nás domáci usmernili do Restoran Letnja Pozornica. Nenechajte sa odradiť obstarožným vybavením a zafajčenou miestnosťou. Nefajčiarsku reštauráciu budete v Srbsku hľadať lupou ak ju vôbec nájdete. Chceli sme si objednať, ale jedálny lístok bol písaný len v azbuke, ale pohotový čašník sám navrhol riešenie.

Reštaurácia sa nachádza neďaleko konečnej autobusu

Riešenie sa riešilo s členkou našej “výpravy” ktorá ovláda chorvátsky. Z toho čo sme pochopili, bolo to predjedlo a potom dve misy, kde bude rôzne mäso s rôznym mäsom a k tomu ešte mäso :). Tak aj bolo. Plný stôl dobrôt a my sme sa najedli do prasknutia a to všetko zalievané miestnym pivom Však posúďte sami. Na záver ešte sladká Baklava a mohli sme sa v kľude odpratať naspäť do Niš.

Mäso s mäsom a k tomu mäso. Celkovo asi 7 druhov.

Pre každého bolo dosť a ešte sme brali aj so sebou

Baklava na srbský spôsob

Účet za 7 osôb? 6.640 RSD (cca 53,- €)

To už sme chceli konečne vyskúšať miestnu dopravu. Lístky nikde nepredávajú, tak automaticky sme predpokladali, že sa kupujú u šoféra. Ten nás pri nastúpení poslal sadnúť. Má tam na to druhého pracovníka, ktorý po ceste predáva lístky. Jedna cesta z Niška Banja vás vyjde 80 RSD, inak v rámci Niš stojí 60 RSD.

Jeden tip už máme kde sa musíme zastaviť

Vystupujeme priamo v centre mesta neďaleko Tvrđava. Odtiaľ máme jednoduchú cestu k nášmu penziónu Vivaldi Suites. Stále rovno cez pešiu zónu. Po ceste pozeráme inšpirácie, kde sa zastavíme na druhý deň. Už by sa patrilo si obzrieť aj mesto. O tom v ďalšej časti.

Taký klasický večer….

Prečítaj si ďalšie články

Mostar: Veľa povyku pre nič

Mostar je taká povinná jazda pre všetkých ktorí dovolenkujú na Makarskej, prípadne navštívia Bosnu a Hercegovinu. V konečnom dôsledku veľa toho nevie ponúknuť, ale je to zas niečo nového pre tých, čo chodia len na dovolenku do Chorvátska. Nakoniec sme aj my sem zašli po druhý krát.

Ako sme využívali navigáciu TomTom na Balkáne

Uprostred leta, sme sa rozhodli ísť na netradičnú dovolenku po divokých riekach Balkánu. Ako sami tušíte, tieto rieky nie sú nikde pri klasických letoviskách pri mori, ale vo vnútrozemí. Mali sme naplánované splaviť chorvátsku rieku Mrežnica, Bosniansko-Chorvátsku Unu, horný tok bosnianskej Neretvy pri Boračko jazere a hornú časť Tary nachádzajúcu sa v pohorí Durmitor v…

Noc múzeí 2016

Táto celoeurópska akcia sa koná iba raz do roka a už minimálne ¼ roka vopred sa pre istotu usídľuje v kalendári. Pre Bratislavu tohtoročný program bol síce bohatý, ale nie až tak ako minulý rok. Navyše tentoraz nebolo plánom pochodiť 14 múzeí ale vytipovali sme si ich iba pár.

Na love perál s kapitánom na Ochridskom jazere

Na Malorke sme si ulovili svetoznáme perly! Ale že sú aj na Balkáne v sladkovodných vodách jazera Ochrid sme vôbec netušili. Toto jazero nám asi nevydalo stále posledné tajomstvo.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram