Skip to content

Ideme do Revolut karty. Sleduj s nami ako si ju zaobstaráme.

CK Knirsch 26. júna 2019

Veľmi nás oslovila Curve karta s ktorou na cestách môžeme ušetriť a aj zredukovať počet kariet v našej peňaženke. Populárna je aj karta Revolut, ktorá zas ponúka iné výhody. Rozhodli sme sa, že si ju zaobstaráme.

Aké výhody ponúka Revolut karta?

  • Viac menová karta. Môžeš mať v aplikácii viac účtov vedených v rôznych menách
  • Môžeš prijímať priame platby zo zahraničia bez prepočítavania kurzu
  • Do určitej sumy mesačne môžeš vyberať z bankomatu bez poplatku
  • Medzibankový výhodný kurz
  • Posielanie peňazí zdarma na iné účty v 26 svetových menách
  • Potrebuješ kartu typu Mastercard
  • … ďalšie veci objavíme používaním

Prečo až teraz, keď už sú na trhu od roku 2015?

Pravdu povediac sme ich nejako neregistrovali, až niekedy v roku 2017, kedy sme nevenovali tomu veľkú pozornosť. A nejako sme ju ani veľmi nepotrebovali. Ale čím viac začíname lietať do krajín, kde nie je euro, tak sa snažíme ušetriť na poplatkoch, kurzoch či výberoch z bankomatu. A keď zbadáš ročné vyúčtovanie z banky, tak chceš začať s tým niečo robiť.

Ideme na to

Pre úspešné získanie karty je potrebné vlastniť mobilný telefón od Apple alebo s OS Android a následne si stiahnúť príslušnu aplikáciu.

Prvé kroky

Veľmi veľkou výhodou bude pre niektorých používateľov je, že celá aplikácia je lokalizovaná aj do slovenčiny. Nemusí tak nutne tipovať, čo znamená ten daný konkrétny krok.

Ideálne bude, keď pôjdeš cez náš link. Prečo? Dočítaš sa dole. Klikneš na odkaz, zadáš telefónne číslo a nainštaluješ si aplikáciu. Po spustení aplikácie vyžaduje určité nutné kroky. Ako vytvorinie prístupového kódu do aplikácie, osobné údaje vrátane dátumu narodenia, emailu a korešpondenčnej adresy.

Je to debetná karta

Aby si dostal túto kartu, je nutné aby si si nabil účet minimálnym obnosom vo výške 10,- €. Sprievodca ťa nádherne prevedie týmito krokmi krok za krokom. Zadáš číslo karty, platnosť karty a CVV. V ďalšom kroku si zvolíš sumu, akú si pošleš na Revolut účet. O úspechu či neúspechu ťa aplikácia informuje. Keď úspešne prevedieš peniaze, aplikácia si vyžiada ešte overenie tvojej osoby, aby nedošlo k zneužívaniu.

Overenie totožnosti

My sme si zvolili ako doklad občiansky preukaz. Spustí sa fotoaparát a obe strany občianskeho preukazu umiestniš do pripraveného výrezu a odfotíš. V záverečnom kroku si urobíš ešte selfie (alebo spisovne po slovensky: svojku… bŕŕŕŕ, to čo za slovo)

Získanie fyzickej Revolut karty

Všetko máš teraz úspešne aktivované, ale platobnú kartu máš iba virtuálnu. Ak túžiš aj po fyzickej karte, vidíš tento krok na domovskej stránke aplikácie. Aby si takúto kartu vlastnil bez dodatočných doplatkov či pravidelných mesačných poplatkov, musíš si zvoliť prvú ponúkanú. Iné typy kariet sa už odlišujú poskytovanými službami a aj poplatkami, ktoré si môžeš prečítať na ich stránke.

Následne si vytvoríš PIN kód, potvrdíš adresu doručenia a zvolíš spôsob doručenia. Kartu by si mal dostať do 10 kalendárnych dní. A to je všetko! Kým ti dôjde karta, môžeš si preštudovať a nastaviť samotnú aplikáciu. Všetko je naozaj jasné a zrozumiteľné. A čo je dobré, karta sa dá virtuálne už používať napr. pre online nákupy alebo Uber, atď.

Pridaj si Revolut kartu do Apple Pay

Od 26.06.2019 je služba Apple Pay dostupná už aj pre slovenských užívateľov. Aj keď ešte nemáš fyzicky kartu, stačí si otvoriť aplikáciu a kliknúť na tlačídlo “Pridať do Apple Wallet”. Vyberieš si zariadenie, odsúhlasíš si podmienky a môžeš začať používať. Keď nám dôjde fyzicky karta, napíšeme skúsenosti s používania.

Získaj zadarmo 5,- € a podporíš nás

Ak sa zaregistruješ cez nasledujúci link, tak po registrácii a platbe vo výške minimálne 10,- € ti bude pripísaných 5,- € na účet. Netajíme sa tým, že nám bude 5,- € pripísaných tiež. Aj takouto formou nás môžeš podporiť. Nič ťa to nebude stáť a ešte aj zarobíš 😉

Prečítaj si ďalšie články

Ako ušetriť s Curve kartou

Pred nedávnom sme písali o základných výhodách karty Curve. Najmä možnosť si zoskupiť všetky svoje karty do jednej. Ale to nie je všetko. S Curve kartou vieš aj dosť ušetriť.

Kam na lacnú dovolenku?

Vždy je dilema, kam sa vybrať na dovolenku a aby to taktiež nezruinovalo rodinný rozpočet. Preto okrem lacných leteniek je dobré si vopred zistiť aké sú životné náklady v konkrétnej krajine.

Do Atén za bagateľ (plánovanie)

Na Facebooku mám iba zopár stránok “lajknutých” a keď už nejakú lajknem a začnem sledovať, tak si dva krát rozmyslím. Nechcem mať na stránke záplavu nepodstatných príspevkov. Takto mám v obľube dva profily zameriavajúce sa na upozorňovanie lacných letov. Takto mi v strede januára 2016 udrela do očí ponuka na lety do Atén za 20€.

Ako lacnejšie kúpiť lístok na vlak

Raz za čas chodíme na služobnú cestu do Košíc alebo do Prahy. Rozumne a pohodlne sa sem dostať, je okrem auta, ešte vlakom. Ale sami sme boli zhrození, aké ceny pýtajú.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.