Skip to content

| 14. novembra 2018

Kde som sa to ocitol?

Ak nemáš čas momentálne cestovať, môžeš sa zabaviť dosť originálnym spôsobom. Virtuálne budeš niekde vysadený a tvojou úlohou je, v časovom limite zistiť kde to vlastne vôbec si?

Princíp hry je veľmi jednoduchý a základom je služba StreetView z GoogleMaps. Je ti ukázané ľubovolné miesto, ktoré je zmapované a ty musíš v časovom limite identifikovať kde sa nachádzaš. Po krajine sa môžeš ľubovoľne pohybovať a na základe indícii zisťovať svoju polohu. Po 5 náhodných miestach sa ti vyhodnotí skóre.

GeoGuessr
Tak, kde som sa to vlastne ocitol? Na prvý krát podľa prírody tipujeme ázijský kontinent. Od pravdy sme neboli vôbec ďaleko. Sever Thajska.

Indície

Napríklad, po ktorej strane sa tu jazdí? Aké stromy tu rastú? Aké automobily tu jazdia? Názov najbližšieho obchodu, autobusovej zástavky či smerovej tabule ti vie veľa napomôcť, aj keď občas vie poriadne zmiasť.

Španielske nápisy ti môžu povedať, že sa nachádzaš v Španielsku, alebo v nejakom štáte Južnej Ameriky. Musíš sa ďalej pohybovať, aby si aspoň trafil presnejšie štát. Čím presnejšie trafíš miesto, tým viac bodov získaš. Pri výzvach ťa navyše tlačí časový limit. Po každom kole ti systém ukáže o koľko kilometrov či metrov si bol mimo.

Zopár tipov

  • V Škandinávií majú po stranách cesty delenú čiaru. V USA či Kanade sú čiary žlté
  • Ak vidíš veľké autá všade naokolo, zaručene si v USA alebo Austrálii
  • Sleduj farbu pleti u ľudí
  • Všimni si rastliny a pôdu
  • Nie vo všetkých krajinách je dostupné StreetView
Európa StreetView
Pokrytie službou StreetView v Európe

Skús sa zaregistrovať na GeoGuessr

Bez registrácie nie si týmto časovým limitom obmedzený a tak dosiahneš určite lepšie skóre. Pravá zábava začína na www.geoguessr.com po bezplatnej registrácií a sprístupní sa ti viac možností, aj keď niektoré už vyžadujú až PRO registráciu. Čiastka nie je nijak prehnaná: $1.99 na mesiac pri ročnej platbe.

Ale i bezplatná registrácia toho dosť ponúka. Môžeš tak určovanie neznámej polohy obmedziť napríklad iba na určitú krajinu, alebo na známe pamiatky, mestá či európske štadióny.

GeoGuessr
Po registrácii si môžeš vybrať z bohatej ponuky. Skús sa napríklad otestovať zo Slovenska.

Prijmi výzvu

Skús sa hecnúť a porovnaj si vo výzve výsledky s kamarátom. Alebo môžeš nejakú výzvu vytvoriť a pozvať kamarátov. Vyberieš si mapu, a pri výzve nastavíš časový limit aký majú na určenie jednej polohy. Každý má rovnakú šancu. 5 náhodných miest s nastaveným časovým limitom. Ako rýchlo sa teda vieš zorientovať a určiť aspoň štát?

Vyskúšaj našu výzvu

GeoGuessr
Náš prvý pokus a výsledok bez časového limitu

Aj pre mobilné telefóny

Na základe tejto stránky je k dispozícii aj mobilná aplikácia, s ktorou môžete objavovať svet napr. pri čakaní u lekára. Ideálne je, keď ste dvaja alebo traja spolu.

Za získané body, postupujete ďalej a odomykáš tématický zamerané mapy.

Napriek jednoduchej myšlienke, nás hra neustále baví. Nikdy nevieme kde nás to hodí a je to trochu pátrania ako v detektívke.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.