| 18. marca 2018

Hľadanie bielych myší v Eurovea

Pred weekendové počasie nám zmarilo plány a aj akcia Festival svetla bola posunutá. Rozmýšľali sme aký náhradný program zvolíme. Doma sedieť a nič nerobiť sa nám vôbec nechcelo. Voľba padla na hru, ktorú sme len nedávno objavili a je dostupná komukoľvek v akýkoľvek čas a úplne zadarmo. Nájsť 6 kúzelných bielych myší v Eurovea.

Sochy v Eurovea

Určite ste si tieto sochy už niekedy všimli, prehliadnuť nejdú. No skúsili ste ich skúmať do podrobna? To bola naša úloha. V priestoroch nákupného centra sa nachádza celkom 9 sôch a máte na nich nájsť celkovo 6 bielych myší. K tomu je vytvorená špeciálna stránka, kde sa dozviete celý príbeh o sochách a aj o bielych myšiach. Je to ideálna aktivita, pre deti aj dospelých popri povinných nákupoch. Skúste sa na budúce na to zamerať. Ak nechcete dôjsť o ten zážitok, nečítajte ďalej, lebo zverejňujeme na ktorých sochách sa tieto myši nachádzajú.

Všetkých 6 myší nenájdete

Hneď na úvod prezradíme, že sme napriek všetkej snahe, nenašli jednu myš. Totiž v priestoroch Eurovea chýba jedna socha “Yulia” a práve na nej sa nachádza jedna zo šiestich myší. Písali sme aj na profil facebook Eurovea, kde nám odpísali, že socha je dočasne mimo a o 4 týždne bude späť (približne uprostred apríla 2018). Dokonca sme sa dozvedeli navyše informáciu, že po plánovanom rozšírení priestorov bude sôch viacej.

Objavovanie myší

Po zaparkovaní presúvadla a vyjdení do priestorov nákupného centra objavujeme hneď prvú sochu “The Ring Master” a okamžite si všímame aj dômyselne umiestnenú myš. Tá sedí na ruke tohto výstredného vodcu cirkusantov. Všimli ste si ju?

Výstredný a veľmi magický vodca cirkusantov. Kráľ manéže so svojou skrútenou fajkou a iskrou v oku vždy zaistí, že nakoniec všetko dobre dopadne. Vždy premení zlo na dobro. Aby oslobodili mesto raz a navždy, povedie svojich ľudí do centra nebezpečenstva, kde sa pustia do odvážnej záchrannej akcie.

Pre druhú myš nemusíte chodiť veľmi ďaleko. O úroveň nižšie sa nachádza socha “Zac a Maggie”, ktorá priťahuje väčšinu detí kvôli vyobrazenému vernému psovi. Sochu treba trochu dlhšie skúmať, ale akonáhle zbadáte ďalšiu myš, pousmejete sa nad tým.

Ak stále nevidíte myš, je schovaná v rukáve.

Zac je zázračný chlapček s kúzelnými prstami, ktoré dokážu hrať na hudobný nástroj tak rýchlo, že je sotva vidieť prsty. Publikum dokáže priviesť do tranzu a dojať ich k slzám nad jeho nádhernou hudbou. Maggie je jeho verný pes, vystupujú každý večer spolu. Triky a tanec a Zacova nevídaná hudba si dokážu získať srdcia každého publika.

Ani pre tretiu myš ďaleko nezájdete, ale musíte vyjsť von z budovy k fontáne neďaleko Sochy Milana Rastislava Štefánika. Tam sedí na kraji fontány Pier. Ak preskúmate podrobnejšie sochu, myš na vás vykukne spoza oblečenia.

Myš na vás pozerá spoza záhybu oblečenia.

Pier je oveľa viac ako len smutný klaun. Jeho čarovné zrkadlo je vševidiace a tajomstvá, ktoré odkrýva, sú pre Piera ťažkým bremenom. Preto vyzerá tak utrápene, aj keď je šťastný. Pri mnohých ťažkostiach a nebezpečenstvách stojí potichu a pokojne po boku Kráľa manéže a je vždy pripravený urobiť všetko, čo sa od neho žiada.

Keď už budete vonku, prejdite sa aj smerom k Dunaju. Tam je socha odvážneho Aric-a. Ľudia, ktorí chodia iba nakúpiť do tohto nákupného centra, možno túto sochu ani nepoznajú, ale tiež stojí za zmienku. No myš na tejto soche vôbec nenájdete.

Aric je veľký a silný ako medveď. Je to nežný obor, ktorého zbožňujú všetky deti. Je tvrdohlavý a lojálny a dokáže zodvihnúť čokoľvek, dokonca troch oslíkov na každej paži! Ale… veľmi sa bojí plávania. Každý rok ho deti z mesta prosia, aby si zaplával v Dunaji a on im každý rok sľúbi, že si zapláva, ale nabudúce!

Vonku sa ešte nachádzajú sochy Olga a Pat priamo pred hlavným vchodom. Zamerajte sa aj na tieto sochy, jedna myš sa tu ukrýva. Sedí priamo v klobúku Olgy. Takže musíte zdvihnúť hlavu k oblohe, aby ste ju objavili.

Myš má perfektný výhľad z klobúka Olgy

Olga
Olga je veľmi krásna. Vie chodiť na chodúľoch a chrliť oheň. Je statočná a lojálna a tajne miluje Pata. Všetci muži sú ňou očarení. Jej tanec ich privádza do tranzu.
Pat
Pat je veľmi pekný a veľmi odvážny akrobat a hltač ohňa. Jeho schopnosti sú známe široko-ďaleko. Je statočný a má veľmi výbušnú povahu. Aj on by radšej zomrel, len aby zachránil Kráľa manéže a postavil by sa akémukoľvek nepriateľovi, aby všetkých ochránil. Pat bude vždy bojovať za záchranu slabých a má absolútnu dôveru v schopnosti Kráľa manéže, ktorý bojuje proti všetkým krivdám v kráľovstve.

Ďalšiu myš by ste objavili na kruhu sochy Yulia, ale ako sme písali vyššie, tak socha je momentálne mimo. Tak sa presunieme k poslednému výjavu, ktoré sa skladá zo sôch “Zip a Zap”, “Isabelle” a “Teo”. Myš na povrazolezkyne a akrobatke Isabelle nenájdete. To by ste museli mať aj perfektný zrak. Takisto sa myš nenachádza ani na soche “Teo”, ktorý by ju chytil, keby padla. Preto sa zamerajte na sochy “Zip a Zap”. Títo bratia “Isabelle” sa veľmi boja o svoju sestru spolu s myšou, ktorá sa schováva pri nohách.

Malú myšku objavíte priamo na zemi schovávajúcu sa pri nohách

Sú Isabellini veľmi ochranárski bratia. Sú to tiež akrobati a povrazolezci a panikária nad všetkým, čo Isabelle robí, čo sestru náramne hnevá a Kráľ manéže sa na tom dobre baví. Sú ako dvojčatá a dokončujú jeden za druhého vety, najmä keď kričia na Isabelle.

O nejaký mesiac sa skúsime vrátiť a pohľadať poslednú bielu myš. Idete aj vy do toho? Nájdete všetkých 6 myší? Ako pomôcku si môžete stiahnúť mapu všetkých sôch umiestnených v nákupnom centre Eurovea.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.