Pozrite sa smerom na východ

Za 3 roky sme stihli využiť nespočet ponúk na lacné letenky do “blízkeho” okolia od spoločností WizzAir či RyanAir. Pomaly dochádzajú možnosti, kam na nové miesto vyraziť, ale vždy sa niečo nájde, aj keď to nie je v cenách za cca 10,- €. Západ Európy nás neláka, aj kvôli cenám a skôr pozeráme smerom na juh či východ.

Neobjavenou oblasťou sú ázijské štáty v blízkosti Kaspického a Čierneho mora. Do Azerbajdžanu, Gruzínska či Kazachstanu sa viete dostať priamym letom z Budapešti s WizzAir. Od 09/2018 začína WizzAir lietať do Kutaisi z Viedne. Najlepšie je, že spiatočné letenky si viete zakúpiť už od nejakých 30,- €, keď vystihnete akciu. A ani samotný pobyt vás nezruinuje. Podľa stránky numbeo.com sú ceny v týchto krajinách približne o 30% a viac nižšie ako na Slovensku.

Gruzínsko, Kazchstan, Azerbajdžan Placeholder
Gruzínsko, Kazchstan, Azerbajdžan

Aj keď tieto krajiny už patria do Ázie, stále sú to moderné vyspelé mestá z ktorých vám padne sánka. Do Gruzínska a Kazachstanu vôbec nepotrebujete víza, jedine do Azerbajdžanu, ale tie vybavíte elektronicky za pár minút s poplatkom $20,-  na stránke https://evisa.gov.az/en/. Víza obdržíte do 3 dní.

Keď si pozriete nasledujúce videá, určite budete chcieť sem vycestovať. Gruzínsko máme už zakúpené na koniec 02/2019, ale už sledujeme letenky do ďalších krajín. K tomu vám dosť pomôže stránka http://www.azair.eu/.

Gruzínsko

Azerbajdžan

Kazachstan

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok