Na Zámockej ulici v Bratislave je schovaný ďalší svet. Sem sme sa chystali už vyše roka, ale akosi nikdy nevyšiel čas, až kým nezačala akcia “Biela Noc” a bolo to takmer na skok.

Vstupné

Už dlhodobo registrujeme akciu na Zľavomate za 3.99,- € oproti štandardným piatym eurám na mieste. Kupovať sa nám to kvôli termínu nechcelo, ale keď už sme sa tam zjavili, tak rovno na mieste sme kúpili cez Zľavomat lístok a preukázali sa ním. Mali sme šťastie, že okrem nás tam vôbec nikoho nebolo a celý priestor bol len pre nás. Pre deti do 15 rokov sú to tri eurá a ešte sú kombinácie rôznych rodinných vstupeniek.

6 miestností

V Galérii Multium sa nachádza celkovo 6 miestností a v každej iná inštalácia. Ak sa neviete rozhodnúť, či si kúpiť lístky, hneď prvá miestnosť “Caminus” je zadarmo a môžete do nej nahliadnúť zdarma. Je to inštalácia dvoch zrkadiel oproti sebe, ktoré vytvárajú nekonečnú studňu.

Ani fotky nedokážu zachytiť tak dokonale ten pocit, keď sa ocitnete v niektorých z ďalších miestností. Nám najviac utkvela v pamäti “Tabularium”. Máte pocit akoby ste išli po vysunutej plošine ku dverám a naokolo vás je nekonečná priepasť. Tí čo trpia strachom z výšok, asi pôjdu ku dverám štvornožky.

Multium

Sám vo vesmíre

Universum je miestnosť určená pre jedného, maximálne dvoch ľudí a ocitnete sa sami v tmavom vesmíre. Svetielka zo stromčeka dotvárajú atmosféru hviezd ktoré sa rozožínajú. Nám to skôr pripadalo ako scéna z nejakého sci-fi filmu, keď stojíme na veľmi vysokom mrakodrape a pozeráme sa smerom dole.

Multium

Passus

Za zmienku stojí aj miestnosť Passus, ktorá na rozdiel od inštalácie Caminus má horizontálnu inštaláciu dvoch zrkadiel a vytvárajú dojem nekonečnej cesty.

Multium

Ostatné miestnosti

Ďalšie inštalácie sú už sofistikovanejšie a pozostávajú z viac ako štyroch zrkadiel v pravých uhloch. Dokonalosťou by bolo v týchto miestnostiach, keby ste boli uprostred, ale nebolo by vás vidieť.

Multium
Spiramentum

Výnimkou je Sphaera, ktorá nevytvára dojem nekonečna, ale kaleidoskopický efekt s rozmernou guľou v priestore.

Dajte tomu šancu

Možno sa vám zdá veľa, dať 5,- € za vstup kvôli šiestim miestnostiam, ale zaručujeme vám neopakovateľný zážitok. Najlepšie si vyhradiť kľudne aj hodinu a viac času (najmä ak je vonku škaredé počasie), a užiť si tieto pohľady. K dokonalosti chýba už len, aby podávali kávu, či zákusky, kým sedíte v takejto miestnosti.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 6 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Nekonečný priestor v centre mesta
5
1
5
6
Počítam...