Medzi trhoviskom Miletičová a nákupným centrom Centrál sa schováva uprostred sídliska známa fontána z filmu “Fontána pre Zuzanu“. Tá tu dlho nestála. Z pôvodnej kulisy, ostal zachovaný iba stredový pilier a pred 10 rokmi bola nanovo zrekonštruovaná a odhalená funkčná fontána.

Fontánu ani nie je veľmi až také ťažké nájsť, keď viete kde máte hľadať. Z prejazdu Bratislavou na ňu nenarazíte, ale stačí si nájsť ulicu Kupeckého a zájsť do dvora. Len nemajte veľké očakávania, ako bol dvor a okolie fontány vyobrazené vo filme. Predsa už ubehlo viac ako 30 rokov od natáčania tohto filmu.Fontána lásky

Parkovisko

Mali sme pocit, že z celého dvora si majitelia bytov urobili skôr súkromné parkovisko, ako oddychový nádherný dvor. Všetky chodníky okolo dvora pri domoch boli obsadené parkujúcimi autami. Kým sa dostanete do centra dvora, musíte kľučkovať medzi autami.

Fontána lásky
Všimnite si v pozadí, že autá lemujú dvor kolom dokola.

Miesto na oddych

Daný dvor môže byť príjemne miesto na oddych najmä v lete, keď fontána aj funguje. Kúpanie sa veľmi nedoporučuje, môžete dostať pokutu až 33,- €. Dvor je vybavený ešte preliezkami pre deti a športovým ihriskom. Ak do leta zmizne bordel okolo kontajnerov a vyriešia parkovaciu situáciu, môže to byť príjemná prestávka alebo zachádzka od nakupovania. Na trh na Miletečovú ulicu to je naozaj kúsok. V lete sa tu ešte určite zastavíme.

Túlajte sa Bratislavou

Objavte ďalšie skryté zákutia Bratislavy. Pripravili sme pre Vás mapu so zaujímavými zabudnutými miestami.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 2 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Kde je v Bratislave fontána pre Zuzanu?
5
1
5
2
Počítam...

CK Knirsch