Skip to content

Filmy na cesty, zn. Legálne

CK Knirsch 19. marca 2017

Ako stráviť čas dlhým cestovaním? Jednou z možností je sledovanie seriálov a filmov. Ako ich získať to už je druhá vec. Mnohí to riešia nelegálnou cestou. Ide to aj legálne bez útraty jediného centu.Jednou z legálnych ciest ako pozerať filmy je stránka YouTube. Tu je nahraného neúrekom materiálu na sledovanie ktorého nevýhodou je, že musíte byť online. Vo výške 10km v lietadle to je problém a druhým problémom sú roamingové dáta. Ale všetko sa dá, ak sa chce a je to otázka pár kliknutí myšou pred cestou. Pozrieme sa na to podrobnejšie.ipad_lietadlo

Príprava
Na to aby ste mohli pohodlne sťahovať z YouTube, stačí vám prehliadač Firefox alebo Chrome. Predpokladáme, že jeden z nich máte nainštalovaný vo svojom počítači. Do prehliadača stačí doinštalovať doplnok “Download Helper” (pre Firefox, pre Chrome). A to je všetko. Je možné, že keď nemáte v počítači potrebné kodeky nainštalované, ešte vás doplnok vyzve aj k tomu pri sťahovaní prvého videa. Po úspešnej inštalácii, by sa vám v lište mala objaviť ikonka s troma guličkami.downloadhelper_firefox

Sťahujeme videá
Výhodou tohto doplnku je to, že neumožňuje stiahnutie videí len z YouTube, ale z hocakej stránky. Stačí si pustiť akékoľvek video a počas prehrávania stačí kliknúť na ikonku doplnku a ponúknu sa vám možnosti kvality videa na stiahnutie od malého (176x144px) až po 4K ak je k dispozícii. Pre samotné sťahovanie video súboru, už video nemusí bežať a môžete si vybrať ďalšie na sťahovanie.Download Helper: moznosti stiahnutia videa

Nemusíte sťahovať hneď najvyššiu kvalitu. Pre potreby jednorázového pozretia na tablete či  počítača bohate postačuje HD kvalita (1280x720px) prípadne aj menšia 480x360px, keď film budete sledovať na mobilnom telefóne. Aj tu platí priama úmera. Menšia kvalita zaberá menej miesta a tak si so sebou môžme zobrať viac filmov.

Nahratie videí do mobilu či tabletu
Máme všetky potrebné videá stiahnuté, len ich potrebujeme dostať do prenosného zariadenia v prípade, že si neberieme notebook so sebou. Užívatelia s OS Android majú výhodu, že ich zariadenie sa po pripojení tvári ako USB disk. Pri iOS je to o niečo komplikovanejšie, ale nie zas nereálne.

Nebudeme nahrávať cez iTunes, ktorý vyžaduje špeciálny formát videa. To by sme museli videá ešte konvertovať napr. pomocou aplikácie HandBrake. Do tabletu si stačí nainštalovať aplikáciu VLC for Mobile, ktorú následne spustíme. Z menu si vyberieme “Zdieľanie cez WiFi” a vypísanú IP adresu napíšeme do prehliadača v počítači.A môžme začať nahrávať stiahnuté videá.

‎VLC for Mobile
Price: Free
VLC for Android
Price: Free
VLC on iPhone

Na telefóne či tablete stačí v programe zapnúť “Zdieľanie cez WiFi”. Vypísanú adresu (v našom prípade 192.168.1.20) napíšeme do prehliadača v počítači

VLC on PC

Namiesto adresy pre stránku napíšeme http://192.168.1.20, kde sa nám zobrazí nasledovná stránka. To už stačí len začať nahrávať filmy.

Aplikácia VLC for Mobile
Tento program vám prehrá všemožné bežné formáty a dokonca aj exotické. Podporuje aj externé titulky s diakritikou. Navyše môžete obsah streamovať z cloudových úložisk ako DropBox, Google Drive, iCloud Drive, OneDrive či Box.com alebo aj z domácich NAS servorv či počítačov kde máte nastavené zdieľanie. Možností je naozaj neúrekom. Len čo si film pozriete, jednoducho ho môžete vymazať a uvoľniť si tak miesto na dovolenkové fotky.

Pár tipov na stiahnutie filmov
Jedným z našich zdrojov na naplnenie filmotéky je kanál Filmy v češtine. Nájdete tu dosť komerčných filmov a občas narazíte aj na novinky. Ďalším našim zdrojom, ak sa chceme dozvedieť niečo nové a vzdelávať sa, sú servre: Dokumenty.tv a Docu.sk. Ich videá sú uložené okrem youtube aj na vimeo, tune.pk, openload. Horeuvedený doplnok podporuje aj tieto stránky. Takže je len na vás, aký obsah na cesty si stiahnete.

Prečítaj si ďalšie články

Letenka za 1,-€? Áno, to je cena aj s poplatkami.

Keď rozprávame o našich cestách a najmä o cenách za ktoré sme kúpili letenky, ľudia len neveriacky krútia hlavou. Stále hovoria, že musia ešte zaplatiť letiskové či palivové poplatky. Ale to už dávno nie je pravda. No nie až tak úplne!

“Pašujeme” množstvo alkoholu z Moldavska

Základom nášho lacného cestovania je aj to, že neplatíme za zbytočné veci. Napríklad za podpalubnú batožinu, ktorej cena je občas vyššia ako samotná letenka. Nastávajú ale aj situácie, kedy sme donútený si za cestu priplatiť. Jednou z tých situácii je ultra lacný kvalitný koňak.

Lacno po Európe na otočku za 20,- €

Stále dostávame otázky typu: “Kam zas ideš?” A naše odpovede? “Okúpať sa na Malorku”, “Na paellu do Madridu”, “Dať si pizzu v Ríme” či “Kúpiť si cigarety do Niš”.

Wizz Discount Club: Lacnejšie letenky s každou cestou

Pri prechádzaní lacných leteniek si už určite narazil na podstatne lacnejšie zaujímavé ponuky, ktoré boli určené iba pre členov Wizz Discount Club. Táto zľava nie je určená len pre vyvolených, je dostupná pre každého. A čo je najlepšie, ušetríš ihneď pri prvom lete.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram