Skip to content

Filmy na cesty, zn. Legálne

CK Knirsch 19. marca 2017

Ako stráviť čas dlhým cestovaním? Jednou z možností je sledovanie seriálov a filmov. Ako ich získať to už je druhá vec. Mnohí to riešia nelegálnou cestou. Ide to aj legálne bez útraty jediného centu.Jednou z legálnych ciest ako pozerať filmy je stránka YouTube. Tu je nahraného neúrekom materiálu na sledovanie ktorého nevýhodou je, že musíte byť online. Vo výške 10km v lietadle to je problém a druhým problémom sú roamingové dáta. Ale všetko sa dá, ak sa chce a je to otázka pár kliknutí myšou pred cestou. Pozrieme sa na to podrobnejšie.

Príprava
Na to aby ste mohli pohodlne sťahovať z YouTube, stačí vám prehliadač Firefox alebo Chrome. Predpokladáme, že jeden z nich máte nainštalovaný vo svojom počítači. Do prehliadača stačí doinštalovať doplnok “Download Helper” (pre Firefox, pre Chrome). A to je všetko. Je možné, že keď nemáte v počítači potrebné kodeky nainštalované, ešte vás doplnok vyzve aj k tomu pri sťahovaní prvého videa. Po úspešnej inštalácii, by sa vám v lište mala objaviť ikonka s troma guličkami.

Sťahujeme videá
Výhodou tohto doplnku je to, že neumožňuje stiahnutie videí len z YouTube, ale z hocakej stránky. Stačí si pustiť akékoľvek video a počas prehrávania stačí kliknúť na ikonku doplnku a ponúknu sa vám možnosti kvality videa na stiahnutie od malého (176x144px) až po 4K ak je k dispozícii. Pre samotné sťahovanie video súboru, už video nemusí bežať a môžete si vybrať ďalšie na sťahovanie.

Nemusíte sťahovať hneď najvyššiu kvalitu. Pre potreby jednorázového pozretia na tablete či  počítača bohate postačuje HD kvalita (1280x720px) prípadne aj menšia 480x360px, keď film budete sledovať na mobilnom telefóne. Aj tu platí priama úmera. Menšia kvalita zaberá menej miesta a tak si so sebou môžme zobrať viac filmov.

Nahratie videí do mobilu či tabletu
Máme všetky potrebné videá stiahnuté, len ich potrebujeme dostať do prenosného zariadenia v prípade, že si neberieme notebook so sebou. Užívatelia s OS Android majú výhodu, že ich zariadenie sa po pripojení tvári ako USB disk. Pri iOS je to o niečo komplikovanejšie, ale nie zas nereálne.

Nebudeme nahrávať cez iTunes, ktorý vyžaduje špeciálny formát videa. To by sme museli videá ešte konvertovať napr. pomocou aplikácie HandBrake. Do tabletu si stačí nainštalovať aplikáciu VLC for Mobile, ktorú následne spustíme. Z menu si vyberieme “Zdieľanie cez WiFi” a vypísanú IP adresu napíšeme do prehliadača v počítači.A môžme začať nahrávať stiahnuté videá.

‎VLC for Mobile
Price: Free
VLC for Android
Price: Free

Na telefóne či tablete stačí v programe zapnúť “Zdieľanie cez WiFi”. Vypísanú adresu (v našom prípade 192.168.1.20) napíšeme do prehliadača v počítači

Namiesto adresy pre stránku napíšeme http://192.168.1.20, kde sa nám zobrazí nasledovná stránka. To už stačí len začať nahrávať filmy.

Aplikácia VLC for Mobile
Tento program vám prehrá všemožné bežné formáty a dokonca aj exotické. Podporuje aj externé titulky s diakritikou. Navyše môžete obsah streamovať z cloudových úložisk ako DropBox, Google Drive, iCloud Drive, OneDrive či Box.com alebo aj z domácich NAS servorv či počítačov kde máte nastavené zdieľanie. Možností je naozaj neúrekom. Len čo si film pozriete, jednoducho ho môžete vymazať a uvoľniť si tak miesto na dovolenkové fotky.

Pár tipov na stiahnutie filmov
Jedným z našich zdrojov na naplnenie filmotéky je kanál Filmy v češtine. Nájdete tu dosť komerčných filmov a občas narazíte aj na novinky. Ďalším našim zdrojom, ak sa chceme dozvedieť niečo nové a vzdelávať sa, sú servre: Dokumenty.tv a Docu.sk. Ich videá sú uložené okrem youtube aj na vimeo, tune.pk, openload. Horeuvedený doplnok podporuje aj tieto stránky. Takže je len na vás, aký obsah na cesty si stiahnete.

Prečítaj si ďalšie články

Tipy na kúpu naozaj lacných leteniek

Kupovanie lacných leteniek nie je až taká veda. Zopár tipov sme už zverejnili ako si to uľahčiť. Tentoraz prinášame zopár tipov, ako nakúpiť ešte lacnejšie. Zrazu zistíte, že sa dá cestovať úplne lacno.

Chybné nacenené letenky priamo na mobil

Občas sa vyskytnú letenky za šialené ceny a väčšinou sa jedná o chybu v systéme či ľudskú chybu. Takéto ponuky sa na internete neohrejú dlho a preto treba reagovať ihneď. Ale zas nedá sa na to čakať neustále a tak som hľadal systém ako sa k nim čo najrýchlejšie dostať.

Zrušenie letu zo strany leteckej spoločnosti

Deň pred online registráciou na let Budapešť – Istanbul – Budapešť mi v mailovej schránke pristál email, že môj naplánovaný let bol zmený. A to nielen dátum odletu ale aj príletu. Čo teraz?

Príprava dokladov na cestu

Podľa toho kam cestujete potrebujete množstvo dokladov. Nevyhnutným základným dokladom je minimálne občiansky preukaz. V prípade, že cestujete mimo Schengenského priestoru (to je napríklad aj Anglicko) už potrebujete aj pas. A počet dokladov len narastá. Napr. poistenie na cestu, vodičský preukaz v prípade že idete autom, alebo si v cieli budete chcieť požičiať nejaký motorový…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram