Skip to content

| | | 9. júla 2016

Exoti v centre mesta

Takto nás vnímali ľudia keď sme na kolobežkách v piatok podvečer vtrhli do centra mesta. A neboli to typické kolobežky, aké poznáte s plastovými kolieskami, ale veľké, ktorým veľa nechýbalo a boli by z nich bicykle.

Tieto kolobežky sme si požičali vo Vodáckom Centre v Karloveskej zátoke odkiaľ sme i vyrážali. Do samotného centra starého mesta to je necelých 5km.

Kolobežky
Po nábreží Dunaja, je cesta pohodlná na novo zreknštruovanom povrchu a aj s vyznačenou cyklotrasou. Takto sa o chvíľu objavíte pod Mostom SNP. Odporúčam sledovať i okolie, pretože veľa ľudí ani nevie, že práve tu sa nachádza Bratislavský poludník.

Bratislavský poludník je poludník prechádzajúci severovýchodnou vežou Bratislavského hradu. Názov Bratislavský poludník zaviedol Samuel Mikovíny v roku 1733 (v tom čase bola Bratislava hlavným mestom Kráľovského Uhorska).

Mikovíny ho používal ako východiskový poludník vo svojich mapách. Dnes sa na pamiatku poludníka na jeho mieste nachádza pamätník, ktorý bol položený v roku 1997, k 250. výročiu úmrtia Mikovínyho (hoci 250. výročie bolo až v roku 2000).
Jeho zemepisná dĺžka je dnes približne 17 stupňov a 6 minút východnej z.d.

Zdroj: Wikipédia

Kolobežky
Odtiaľto sme pokračovali popod Dóm svätého Martina na nami overené miesto do Minerva Burger. Škoda, že v tomto podniku nie sú zvyknutí a uspôsobení na väčšiu skupinu ako 4 osoby. Stoly sú tesne na sebe a mali sme trochu problém kde oprieť kolobežky a byť tak aby sme mohli mať pri sebe aj kočík. Nakoniec sme to nejako dali, aj keď obsluha veľmi nadšená nebola.

Kolobežky
Po “extra” zdravej večeri, sme sa ešte chvíľu túlali mestom za zákuskom v podobe zmrzliny v cukrárni Luculus. Už aj sem dorazil výmysel z Čiech, podávať zmrzlinu v skalickom trdelníku. No boli sme dosť sýty, tak sme si radšej dali klasiku.

Kolobežky
Kolobežky
Už nočnou vychádzkou cez Michalskú bránu sme si obzreli “exotov” v meste, tak ako si aj oni nás obzerali na divných dopravných prostriedkoch. Odtiaľto sme sa spustili dole kopcom po Námestí SNP, po Štúrovej až na Vajanského nábrežie, kde sme stihli dokonca zočiť aj električku z Petržalky, ktorú slávnostne dnes akurát spustili. Nočná jazda popri Dunaji mala svoje čaro a cesta bola dostatočne osvetlená. Po pár minútach jazdy sme už zaparkovali naše tátoše vo Vodáckom centre. Takúto jazdu po centre mesta si treba vyskúšať. Je to šikovnejšie ako bicykel. A cena je tiež prijateľná. Na 3 a viac hodín za zapožičanie dáte len 6€.

Kolobežky
Nech sa páči kontakt: Vodácke Centrum

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.