Skip to content

Šialené akcie v roku 2017

CK Knirsch 2. januára 2018

Vidieť kus sveta môže každý a pri tom nemusí mať ani tisíce na účte. To sme zistili pred približne pred dvoma rokmi, keď sme sa trochu tomu začali venovať. Za tieto dva roky sme stihli precestovať viac ako 20 krajín!

Na tieto cesty sme nijako extra nešetrili, dá sa skôr povedať, že takmer vôbec. Vždy sa to dalo utiahnuť z rodinného rozpočtu. Jediná nevýhoda je to, že musíte byť trochu viac flexibilný, alebo sa nebáť tak vyraziť niekam za hranice iba na predĺžený weekend. Nebude vás to stať viac ako weekend na Slovensku. Skôr menej.

Ako vyberáme?

Je to jednoduché. V kalendári si vyznačíme termíny, kedy si vieme od zamestnávateľa zobrať dovolenku (skôr zaškrtáme, čo sa nedá: typicky predvianočné obdobie), kedy sú nejaké prázdniny školo povinného člena a kedy sú sviatky a začíname sledovať letenky. Veľmi sa ani neorientujeme podľa destinácie, ale skôr podľa ceny. Všade sa nájde niečo zaujímavé.

A aby sme neostali iba pri prázdnych rečiach, ponúkame vám TOP šialených akcií za uplynulý rok, ktoré sa dali využiť. A ak nechcete tento rok zmeškať podobné akcie, oplatí sa sledovať nasledovnú stránku, ktorá je aktualizovaná každých 90 sekúnd.

TOP akcie v roku 2017

Ubytovanie ste mohli mať úplne zadarmo vďaka chybám na najznámejších rezervačných portáloch AirBnB a Booking.com. AirBnB dávalo $200 kupón na ubytovanie bez akejkoľvek podmienky minimálnej sumy. Takto ste mohli mať ubytovanie zdarma. Booking.com zas mal zo Silvestra na Nový rok 2017 ubytovanie na jednu noc vo vybraných hoteloch po celom svete za 0,- €. Bohužiaľ sa naozaj jednalo o chybu a administrátori to následne rušili 🙁

Z Frankfurtu do Dallas-u za 57,- €

Táto akcia sa objavila koncom októbra na Február 2018. Kto nezmeškal, má extra lacný výlet do Ameriky. Súčasťou ceny bola aj odbavená podpalubná batožina. Výslednú cenu ste mohli dosiahnuť kombináciou dvoch jednosmerných leteniek.

Z Moskvy na hippies pláž v Indii za 80,- €

Po tejto akcii sa zaprášilo tak, že ani my sme ju nestihli zaregistrovať. Priamy let z Moskvy do Indie, kde sa stačí ihneď po prílete vyvaliť na pláž počas dvoch týždňov a užívať si preslávenú indickú kuchyňu. Do Moskvy sa dajú bežne zakúpiť letenky za cenu 60,- €.

Z Európskych miest do USA / Kanady / Centrálnej Ameriky od 88,- €

Tieto letenky sa dostali aj do hlavných správ slovenských televízii. Chybu urobila letecká spoločnosť Air Canada, kedy zabudla započítať palivový príplatok. Najprv ľudia zakúpili letenky, ale finálne potvrdenie nemali. Iba doklad o zaplatení. Po týždni akceptovala letecká spoločnosť väčšinu zakúpených leteniek.

Z Amsterdamu do Strednej Ameriky od 136,- €

Tentoraz urobila chybu letecká spoločnosť Aeromexico. Na krátky čas boli letenky dostupné v termínoch august 2017 až február 2018. Síce lety aj s jedným prestupom predstavovali viac ako 20 hodín cestovania, ale za tú cenu….

Z Milána do Dominikánskej republiky len za 134,- €

Ak máte niekto rád luxus v exotike, tak mohol letieť do Karibiku len za 134,- €. Síce z Milána, ale to nie je problém, keď tam pravidelne lieta RyanAir z Bratislavy. Jediný háčik bol v tom, že letenky ste museli kúpiť pomocou karty Visa Electron.

Na Jamajku z Dusseldorfu za 135,- €

Táto akcia bola pre flexibilných ľudí. 4 dni pred plánovaným odletom sa vyskytla táto neodolateľná ponuka. Navyše sa jednalo o priamy let bez zbytočných prestupov.

Vyberiete si v roku 2018?

Takýchto ponúk v uplynulom roku bolo dostatok. Stačí sa len rýchlo rozhodnúť. Niekedy je lepšie aj bez rozmýšľania. My takto čakáme na tú svoju aj v tomto roku. Uvidíme čo sa vyskytne. Nie sme síce až taký flexibilný, ale vieme aké obdobie približne môžeme a je dosť veľké.

Ideálne je, ak vystihnete tú správnu letenku, ktorá je platná až o dva mesiace a viac. Zaplatíte iba letenky, ďalší mesiac si môžete zarezervovať ubytovanie na mieste a rodinný rozpočet nebude nárazovo veľmi zaťažený.

Aby sme vám v tom trochu pomohli, pripravili sme pre vás stránku, ktorá zbiera informácie o akciových a chybných letenkách z rôznych zdrojov a uverejňujeme ich na www.ckknirsch.sk/letenky/. Táto stránka neustále kontroluje nami nastavené zdroje a uverejňuje ich. Stačí vám ju mať neustále otvorenú a každých 90 sekúnd sa obnoví. Ak vás táto forma nebaví, môžete si nechať posielať notifikácie na mobil pomocou aplikácie IFTTT o ktorej sme písali dávnejšie. Zdroj na RSS kanál je: https://rss.ckknirsch.sk/public.php?op=rss&id=-1026&key=o1ybjc5a687329944a0.

Prečítaj si ďalšie články

Na skok do Ázie: Gruzínsko

Ako sme už opisovali dávnejšie, niekedy je lepšie plánovať dostatočne vopred svoju cestu, pretože letenky bývajú za prijateľnú cenu. Tentoraz už plánujeme viac ako rok dopredu. Na naplánovanie celej cesty a vybavenie dovolenky je dosť času. A kamže? Do Gruzínska!

Znova na Malorku. Tentoraz “až” na dva dni

Tento rok asi každý bol na Malorke vďaka ultra lacným cenám leteniek a možnosť si zaletieť takmer na otočku. To sme už absolvovali začiatkom júna. Na október sa znova vyskytli dobré ceny leteniek a preto sme vôbec neváhali. V tomto mesiaci je ešte po celom lete teplé more, tak prečo nie.

Kam lacno do Európy na predĺžený weekend

Určite nám mnohí dajú za pravdu, že weekend alebo dovolenka na Slovensku je drahá. Na vlastnej koži sme si to niekoľko krát otestoval a služby tiež nestoja za reč. Prečo sa nepoobzerať niekam inam?

Do Atén za bagateľ (plánovanie)

Na Facebooku mám iba zopár stránok “lajknutých” a keď už nejakú lajknem a začnem sledovať, tak si dva krát rozmyslím. Nechcem mať na stránke záplavu nepodstatných príspevkov. Takto mám v obľube dva profily zameriavajúce sa na upozorňovanie lacných letov. Takto mi v strede januára 2016 udrela do očí ponuka na lety do Atén za 20€.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram