Skip to content

Obrovské chutné čerstvé čučoriedky priamo v Bratislave

CK Knirsch 4. júla 2019

Takéto čučoriedky sú už teraz k dispozícii na unikátnej farme v Bratislave. No dobre, nie je to v Bratislave, ale asi 2km za tabuľou označujúcou koniec Bratislavy.

Až za Devínske jazero

Síce sa budeme opakovať z predchádzajúcich príspevkov, ale Devínske jazero, nie je rybník v Devínskej Novej Vsi (mestská časť Bratislavy). Devínske jazero je ďalšia štvrť Bratislavy nachádzajúca sa severozápadne od továrne Volkswagen. Do tejto štvrte sa dostaneš jednoducho. V Devínskej Novej Vsi budeš kopírovať vyššie spomenutý rybník po pravej strane a už iba pokračuješ po jedinej ceste ďalej.

Veríš tomu, že takýto výhľad sa nachádza priamo v Bratislave? Tam vzadu, popri stromoch vedie aj cyklochodník.

Neboj sa, pokračuj ďalej, aj keď už vidíš len lány a les. Stále si v Bratislave. Až kým sa znova objaví pár obydlí a tesne pred tabuľou označujúcou koniec Bratislavy nájdeš bufet U Starého Bicykla.

Značka u starého bicykla
Od tejto značky pokračuj približne ešte dva kilometre

Stále budeš pokračovať ďalej ešte približne 2km. Síce cesta je občas plná výmoľov a občas sa stratí aj asfalt, ale ideš dobre až narazíš na malú križovatku. Tu ti už tabule oznamujú, že treba zahnúť doprava. Prejdeš cez železničné priecestie a si v cieli.

Berry Farm – Čučoriedková farma

Pred tým, ako sa sem rozhodneš zájsť, si pre istotu dohodni vopred termín, alebo sa o ňom aspoň informuj. Ideálne na ich Facebook profile. Nie vždy sa tu niekto nachádza. Jedine štvornohí strážcovia ťa prídu privítať a povedať ti, že máš prísť inokedy.

Tabuľa na farme
Pre kontaktné informácie nemusíš chodiť na farmu. Nech sa tí páči

Táto čučoriedková farma zatiaľ funguje len druhým rokom a už si stihla vybudovať svoju veľkú fanúšikovskú základňu. Už sami tvrdia, že nestíhajú vybavovať objednávky a bohužiaľ veľký dopyt nie je možné vždy uspokojiť. Aj preto sa treba riadiť informáciami na stránke. Pár stovák gramov sa takmer väčšinou nájde, ale keď chceš niekoľko kilogramov, treba im radšej vopred taktiež napísať. Keď budú mať čučoriedky pripravené pre teba, napíšu ti.

Nehľadaj tu samozber ako poznáš z jahodových fariem. Kríky sú krehké a sami majitelia vedia kedy čo zbierať. Zber prebieha výlučne ručne a samotné čučoriedky nie sú vôbec nijako chemicky ošetrované. Čo je dobré pre všetkých, ktorí požadujú EKO, BIO a neviem akú kvalitu. Navyše na farme sa nachádza niekoľko odrôd, ktoré dozrievajú v rôznych časoch, tak o čučoriedky nie je núdza už od konca júna.

Veľké plody kanadských čučoriedok si zakúpiš priamo na farme. Cena za 1kg čučoriedok je 9,- €, čo vychádza podstatne lacnejšie ako z obchodu a stále sú aj lepšie. Pôvodne sme sem zašli, že si kúpime chuťovku, asi tak 2x 200g a nakoniec sme odchádzali s 2kg.

V ponuke nájdeš okrem samotných čučoriedok, aj ďalšie výrobky z tohto drobného ovocia ako kompót, ovocné pyré, šťavu, sirup a víno. Možno aj tento rok budú robiť ochutnávku. Tak treba sledovať ich Facebook profil.

Pohľad za sito

Pani majiteľka si nás pamätala aj z návštevy z minulého roka a dostali sme možnosť nahliadnuť aj priamo za chrániace sito pokrývajúce celú farmu. Takéto niečo sa len tak nevidí. Všetky kríky čučoriedok usporiadané ako na prehliadke na ktorého koniec ani takmer nedovidíš.

Každý krik je umiestnený vo svojom vaku do ktorého je dovedená závlaha. V každom tomto vaku je namiešaná zemina s potrebnými živinami ktorá zabezpečuje najoptimálnejšie prostredie pre ideálny rast. Nemuseli sa tak trápiť s piesočnatou pôdou ktorá je na Záhorí. Už len tá predstava, to všetko denno denne obehnúť, skontrolovať, pozbierať úrodu, roztriediť dáva tušiť koľko je za tým roboty. Preto aj teraz cez prázdniny tu pracujú brigádničky. Možno šanca pre teba, ak by si mal záujem, a chceš popri práci získať aj vytrvalostnú kondičku.

Nepremeškaj príležitosť

Ak si dostal chuť na čučoriedky, tak dlho neváhaj. O tieto čučoriedky je veľký záujem a hlavne nerastú celoročne. My sme si zaobstarali pre tento krát dve krabice, ďalšie máme objednané a určite to nebudú naše posledné návštevy.

Čučoriedky
Pôvodne tu bolo 1kg čučoriedok. Kým sme došli domov, tak…..

Prečítaj si ďalšie články

Závislosť na makarónkach od Lucette

Tieto “koláčiky” sme dlho nepoznali, až jedného krásneho dňa sme ich museli objaviť v Banskej Štiavnici u Divnej Pani. Keďže nám neskutočne zachutili, podujali sme sa ich nájsť. Na prekvapenie sídlili neďaleko Bratislavy v Bernolákove a to bolo ešte v roku 2014. Zopár krát som ich navštívil kvôli osobnému odberu, ale na potešenie nás všetkých…

Bosorky v Bratislave

Jedna z najkrajších bratislavských sôch má trochu zastrčené miesto. Mnohí ju už možno niekde na obrázkoch a pripomína skôr súsošie k rozprávke o troch zhavranelích bratoch. Pravda je ale inde.

Nekonečný priestor v centre mesta

Galéria Multium v centre mesta ponúka nevšedný zážitok. Neobchádzaj ju ako my! Ideálne sem zájsť keď je vonku úplne hnusne.

Prvé fotenie lietadiel

Nejako sa extra nevenujeme aktívne foteniu lietadiel alias spotterstvu, radšej s nimi lietame. No 20. apríla otvorili prvú spotterskú vyhliadku pri Letisku Bratislava ktorá bola vybudovaná v spolupráci s občianskym združením Airlines.sk. V čase voľna nám to nedalo a boli sme si to obzrieť a možno zachytiť aj pár pristávajúcich či odlietajúcich lietadiel.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram