Skip to content

| | | 16. júla 2018

Čerstvé čučoriedky priamo z farmy

Vo veľmi tesnej blízkosti Bratislavy sa nachádzajú rôzne farmy so samozberom na najbežnejšie druhy ovocia. Nám sa nedávno podarilo na internete objaviť zmienku o čučoriedkovej farme v našom okolí. Tie nie sú veľmi rozšírené a na Slovensku je ich veľmi málo. Nedalo nám to, a museli sme ju ísť navštíviť.

Kde sa nachádza?

Máme skúsenosti, že veľmi málo ľudí navštívilo Devínsku Novú Ves, aj keď v poslednom čase ich sem chodí čoraz viacej vďaka cyklistickému mostu Márie Terézie vedúcemu cez Moravu do Rakúska. Ale táto štvrť nie je ešte úplne okrajovou časťou Bratislavy, za ňou sa nachádza ešte Devínske jazero o ktorej sme už písali. Dôjdete až na koniec k bufetu U Starého bicykla, kde je už tabuľa oznamujúca koniec Bratislavy.  Odtiaľ už po úplne po rozbitej ceste približne 1.6km ďalej natrafíte hneď za železničným priecestím na túto farmu.

Berry Farm

Vôbec neodporúčame ísť od Zohoru. Raz sme sa pokúsili tadiaľ ísť a skôr potrebujete na tú cestu tank, ako osobný automobil. Ešte sa môžete pokúsiť sa sem dostať zo Stupavy. Odbočíte na Železničnú cestu a stále rovno približne 5km. Najideálnejšia sa javí alternatíva, urobiť si sem výlet na bicykli.

Berry Farm

Síce je to čučoriedkova farma, ale bez samozberu. Niečo okolo 4000 kríkov nasadili len minulý rok a nechcú si ich nechať zničiť. Ale stačí im cez FB profil, alebo cez stránku napísať a objednať si príslušné množstvo. Lenže momentálne je taký dopyt, že nové objednávky zatiaľ nepríjmajú. Túto informáciu sme prehliadli a napriek tomu sme sa vybrali obzrieť miesto, keďže ich profil tvrdil, že majú otvorené len v piatok od 16:00 do 19:00 a v sobotu od 10:00 do 19:00 a nechcelo sa nám následne čakať do nasledujúceho týždňa.

Berry Farm

Príchod je naozaj dobrodružstvom. Okrem toho, že spoznáte nové oblasti Bratislavy, preveríte si stav svojho podvozku automobilu a svoje jazdné zručnosti. Po príchode nás bohužiaľ privítala zavretá brána a dvaja strážni psi a široko ďaleko nikde nikoho. Prešli sme popri obrovskom pozemku, kde 1ha tvorí len časť pozemku s čučoriedkami a úplne na konci v rohu sme objavili útulny domček, kde by mohol niekto bývať. Neváhali sme a vytočili sme číslo uvedené na stránke. Po krátkom rozhovore, pred hlavnú bránu došla majiteľka na kolobežke.

Berry Farm

Trochu nás vyviedla z omylu, že 1kg čučoriedok nemá, ale že určite niečo ešte má v zásobe. Nakoniec z toho boli 2x 200g kelímky plné chutných, čerstvých a obrovských čučoriedok. Za 200g zaplatíte 2,- € a za 1kg balenie zas 8,- €. Čučoriedky môžete ihneď konzumovať, nepoužívajú žiadne chemické postreky. Ešte sme sa dozvedeli informáciu, že v budúcnosti chcú predávať aspoň malé balenia neustále, aby ľudia aspoň ochutnali.

Blackberry

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.