Skip to content

| | 4. júna 2016

Na kávu do Banskej Štiavnice

Navštíviť kaviareň Divnú pani bolo už dlhšie v pláne, lenže kalendár bol neustále plný. Pôvodne sme mali vyraziť na kávu do tejto kaviarne len na “otočku”, ale do toho sa mi akosi nechcelo a navyše neďaleko Banskej Štiavnice sú aj kúpele Sklené Teplice. Škoda nevyužiť.

Ubytovanie

Pôvodne som hľadal v Banskej Štiavnici, lenže všetko rozumné bolo beznádejné obsadené. Nakoniec som zvolil ubytovanie kde som bol pred dvoma rokmi v Sklených Tepliciach za 12€/os./noc. Ale má to jeden háčik. V Sklených Tepliciach skapal pes!

Sklené Teplice

Tam kde zastal čas

Sklené Teplice je vlastne dedina ktorá má dokopy 500 obyvateľov. Správnym spropagovaním a prístupom by kľudne toto kúpeľne miesto by mohli zaradiť na úroveň Trenčianských Teplíc či Bardejovských kúpeľov, ale sa im asi nechce. Totiž v celej dedine nenájdete vôbec, ale vôbec žiaden bankomat. Za tým si musíte zájsť do Banskej Štiavnice alebo Hliníka nad Hronom. A to nevravím o platbách kartou. Ak by samozrejme bolo kde ňou platiť. V celej dedine sú dve reštaurácie (hrajúce sa na pizzérie), kde po 21:00 Vás pošlú kade ľahšie ak sa chcete nebodaj najesť. A inú možnosť nemáte. Jediné potraviny sú otvorené pondelok až sobota tak 6 hodín, s tým že majú 2 hodinovú pauzu. No a ešte je tu jedna typická krčmo kaviareň v budove kde sídli aj pošta a to je všetko! Chudáci kúpeľní hostia. No aby som nekrivdil, je tu ešte v rámci jedného z liečebných domov nová kolkáreň s dvoma dráhami. Tu si dáte tak pivo a kávu, ale tiež maximálne do 22:00. Za to liečebné služby sú tu na vysokej úrovni a za prijateľné ceny.

Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
Kolkáreň Sklené Teplice

Napríklad taký kúpeľ Márie Terézie v prírodnej minerálnej teplej vode aj s oddychom a všetkým vybavením Vás vyjde na 6,- €. Prípadne európsky unikát “Jaskynný kúpeľ” na 6.50,- €. A to si užívate priamo v jaskyni v teplej 42ºC vode. Nič pre ľudí s poruchou srdca.

Jaskynný parný kúpeľ je prírodne vytvorená jaskyňa s teplotou liečivej termálnej vody 42º C. Voda v “Parenici” je čisto prírodná, bohatá na magnézium a kalcium a preto je predurčená na liečbu pohybového ústrojenstva. Liečivá voda 42°C z termálnych prameňov ústi priamo do jaskyne a svojou teplotou vyhrieva prírodný jaskynný bazén, voda v bazéne sa chemicky neupravuje, ničím sa neriedi a preto je vhodná aj pre osoby citlivé na bazénové vody. Procedúra Jaskynný parný kúpeľ pozostáva z 20 min. pobytu v bazéne, po kúpeli nasleduje 20 minútový suchý zábal v oddychovej miestnosti a v prípade záujmu je možné navyše si dokúpiť  20 min. pobyt na masážnom kresle.Na procedúru je potrebné priniesť si so sebou plavky, prípadne uterák a šľapky. Jaskynný parný kúpeľ nie je vhodný pre deti do 12 rokov a osoby s kardiovaskulárnym ochorením, alebo vysokým tlakom.

Po otestovaní jednej z ponúkaných procedúr sme sa radšej presunuli do ….

Kúpele Márie Terézie

Kúpele Márie Terézie

Banská Štiavnica

Toto mesto je výnimočné jednou vlastnosťou, ktorú si človek uvedomí skôr či neskôr. V tomto meste nenájdete žiadnu ulicu rovnú! Buď ide do kopca, z kopca, do zákruty ale nie rovno. To znamená, že menej skúsený šofér tu bude mať problém a aj pri presune peši to čoskoro pocítite. Našťastie centrum mesta sa dá prejsť za dopoludnie, kým samozrejme nezakotvíte ako my v našom hlavnom cieli – Kaviareň Divná Pani.

Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
Banská Štiavnica
Banská Štiavnica

Odporúčam navštíviť aj najväčší drevený pohyblivý betlehem na Slovensku, kam sa dostanete za 1.50€

Banská Štiavnica
Banská Štiavnica

Kaviareň Divná Pani

Kto už raz túto kaviareň navštívil, kľudne odbočí z hlavného ťahu a zájde sem, prípadne ako my, naplánuje si sem výlet. Nachádza sa na hlavnej ulici Andreja Kmiťa a nemôžete ju minúť. Akonáhle sem vojdete, akoby ste sa ocitli o storočie nazad.

Kaviareň Divná Pani

Nebojte sa pohodlne usadiť, kľudne sa vyzujte a vyložte si nohy. Tu Vám nikto nič nepovie. Dokonca ak je Vám zima, obsluha Vám aj deku donesie. Takisto môžete siahnúť po akejkoľvek knihe z antikvariátu a začítať sa do nej. Nabudúce ju môžete dočítať. V prípade že ste tu so svojimi ratolesťami, je tu rodinný kútik a keď máte deti trochu odrastenejšie vypýtajte si od obsluhy nejakú spoločenskú hru. Proste tu strávte pri kávičke či koláčiku ľubovolný čas. Nik Vás nebude odtiaľto vyháňať aj keď tu presedíte ½ dňa.

Kaviareň Divná Pani
Kaviareň Divná Pani

Obsluha je tu príjemná, nevtieravá a donesie Vám všetko čo je v ich možnostiach. Síce na Banskú Štiavnicu je to trochu drahšie, ale zas na Bratislavské pomery úplne v pohode. Radi sme im tu nechali aj vyššie sprepitné.

Banská Štiavnica

Vchod do kaviarne identifikujete iba pomocou pútača… Nebojte sa vojsť

Kaviareň Divná Pani
Kaviareň Divná Pani

Cez víkendy sa tu občas konajú zaujímave akcie o ktorých sa dozviete na ich webe či Facebook profile. Apropo…. webová stránka kaviarne. V štýle akom je nadizajnovaná a použité fotky, presne odzrkadľujú interiér a celý prístup kaviarne. Kedykoľvek sa sem znova vrátime.

Kaviareň identifikujete iba pomocou pútača, nebojte sa vojsť viac do domu....

Kaviareň identifikujete iba pomocou pútača, nebojte sa vojsť viac do domu….

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

CK Knirsch

Hlavný organizátor všetkých zájazdov. Bez neho to jednoducho nejde. Naplánuje všetko, Od nápadu až po realizáciu. Nájde vhodné letenky, ubytovanie a naplánuje celý program. S ním sa jednoducho nenudíte. Čím bláznivejšie, tým lepšie.