Aplikácie v češtine na iOS!

Tento návod je určený predovšetkým slovenským užívateľom, príp takým čo majú svoj iPhone nastavený v inom jazyku ako českom a radi by mali aplikácie v češtine, keď nepodporujú slovnečinu. Totiž je mnoho aplikácii, ktoré majú v sebe podporu češtiny ale nie slovenčiny.

Ale ak máte nastavený telefón v slovenčine, tak aj aplikácia hľadá slovenské jazykové reťazce a ak ich nemá tak sa spustí v prednastavenom jazyku, čo je v drvivej väčšine angličtina. No riešenie je jednoduché. Tak ako v Mac OS X, tak aj na telefóne je v možnostiach možné nastaviť preferované jazyky v aplikáciach. Na základe tohto poradia, sa bude v aplikácii vyhľadávať daný jazyk. V prípade, že prvý preferovaný jazyk nie je k dispozícii, hľadá druhý v zozname atď. Keď nenarazí na žiadnu požadovanú možnosť, aplikácia sa spustí v prednastavenom jazyku. Takže ako na to?

ios_cs
V iOS choďte do NASTAVENIA – VŠEOBECNÉ – JAZYK A REGIÓN. Hneď druhá možnosť je nastavenie “PREFEROVANÉ PORADIE JAZYKOV”. Tam si už stačí len pridať češtinu. Od tejto chvíle sa vám aplikácie budú spúšťať v českom jazyku ak nenájdu slovenský jazyk. V prípade, že niekto preferuje nemecký jazyk pred anglickým, odporúčam si na tretie miesto pridať ešte nemecký jazyk.

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Ešte nikto neohodnotil, buď prvý)
Počítam...

CK Knirsch