20. februára 2014

Ako vyzerala starostlivosť o krásu v 30. rokoch

Značky: | |

Čo bolo divné na výtvoroch niektorých vynálezcov v 20. storočí? Vezmite si čokoľvek, čo je možné si dobre predstaviť, a je pravdepodobné, že niekto v 20. storočí vynašiel naozaj divnú verziu takéhoto výtvoru. V minulosti tu boli tony zvláštnych vynálezov, ale nájdeme dokonca aj niekoľko prístrojov pre krásu, ktoré vyzerali dosť zvláštne až desivo.

Dnes si ženy upravujú vlasy ich umiestnením na rozžhavené platne žehličky alebo pomocou kulmy. Ale v tej dobe sa navíjali vlasy až do spleti hustých a zahrievaných drôtov. V tej dobe ľudia nosili divné a desivé masky v snahe zdokonaliť svoju pokožku. Dnes ženy potrebujú len krém alebo v najhoršom prípade pleťovú masku a nejaké tie uhorky.

Na druhej strane, niektoré z týchto vynálezov vyzerajú skvele – kto z nás nemal ráno, kedy by vymenil čokoľvek za masku z mrazáku?

V 30. rokoch bolo populárne ošetrenie pieh zmrazením, konkrétne oxidom uhličitým. Oči pacientov boli pokryté hermeticky uzatvárateľnými zátkami, nos bol pre ochranu zapchatý a dýchalo sa trúbkou.

Sústava veľkých verzií fénov sa takto venovala zákazníčke v 20. rokoch

Proces s trvalými účinkami na vlasy. Nemecko, 1929.

Tento prístroj z roku 1930, vynález Max Factor, pomáha upravovať make – up.

Táto desivá maska zo 40. rokov mohla byť zapojená do elektriny pre zahriatie tváre a hlavy za účinkom stimulácie obehu a oživenia vzhľadu pokožky.

Zoštíhľovacie salóny v 40. rokoch vymýšľali najrôznejšie metódy chudnutia. Jednou z nich boli masážne kreslá, ktoré masírovali nohy klientok kovovými valcami.

Starostlivosť o klientky, v salóne krásy Heleny Rubinstein

Pred vynálezom opaľovacieho krému v polovici 40. rokov nosili naháči tento odev, aby sa ochránili pred slnkom. Tento model má vstavané slnečné okuliare.

Ženy z predvojnovej doby by strávili hodiny s vlasmi zviazanými do strašidelných topených zariadení, ako sú tieto. Výsledok – moderné zvlnenie vlasov.

Ovocná pleťová maska z 30 rokov.

Táto módna kapucňa zo 40. rokov sľubovala svojej klientke ružovú pleť znížením atmosférického tlaku okolo hlavy, čo malo simulovať vysokohorské podmienky.

Tento sací prístroj sa skladal z malých sklenených trysiek, gumových hadíc a vákuových púmp. Sľuboval hladkú pokožku bez škvŕn.

Tento sací prístroj sa skladal z malých sklenených trysiek, gumových hadíc a vákuových púmp. Sľuboval hladkú pokožku bez škvŕn.

Tieto dve ženy z 20. rokov sa zbavovali vrások a nedokonalostí tým, že nosili gumové „kozmetické“ masky.

Pleťovú masku „Kocovinové nebo“ taktiež vymyslel Max Factor. Predstavovala plastové kocky, ktoré mohli byť naplnené ľadom. Maska bola populárna u hollywoodskych hviezd v 40. rokoch a používali ich po každej veľkej párty.

Zaujal ťa článok? Ohodnoť nás, prosím!

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Zatiaľ nehodnotené)
Loading...

Pomôž nám a zdieľaj článok

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.