Skip to content

Ako na online check-in v LaudaMotion?

CK Knirsch 9. mája 2019

Vykonaj registráciu na svoj let úplne zadarmo. Aj tu ťa čaká pár nástrah, ale s našimi radami ti to určite pôjde. Takýto check-in vykonáš dva – tri krát a pôjde ti to už samé.

Ujasnenie faktov

LaudaMotion = RyanAir

Pre nás je táto rovnica zrejmá, ale nie každý má v tom jasno. LaudaMotion je vlastne RyanAir v červenom. Kupuješ si letenky na tom istom portáli (prefarbenom do červena), pravidlá a podmienky sú tie isté a aj ceny sú rovnaké ako v RyanAir. Check-in vykonávaš tiež v RyanAir. Je niekde rozdiel? Kým neletíš, ani nie.

Zmena jazyka Laudamotion
Stačí, že zmeníš jazyk a “prefarbí” sa ti stránka. A stále máš dostupné tie isté údaje.

Radšej lietame s LaudaMotion

RyanAir má vo svojej flotile najmä lietadlá typu Boeing 737 a LaudaMotion zas Airbus A320 (plus 4ks A321). Presne tie isté Airbus používa aj WizzAir. Nevieme čím to je, ale v tých lietadlách sa cítime príjemnejšie. A aj personál v LaudaMotion je ústretovejší a nebazírujú tak na pravidlách. S kontrolou rozmerov a hmotnosti batožiny sme sa nikdy nestretli a dokonca na bráne kontrolujú iba platnosť leteniek a neporovnávajú s cestovným dokladom (ale to môže byť iba čisto naša skúsenosť).

Ideme na to

Ak si už niekedy v minulosti vykonával check-in v RyanAir, nemusíš čítať ani ďalej. Je to úplne to isté. Keď je to tvoja prvá registrácia, alebo chceš sa vyhnúť všetkým problémom, čítaj ďalej.

Dôležité pravidlo

Aj my sme kedysi robili prvú registráciu. A nikto nám s tým nepomáhal a ani žiaden návod sme neštudovali. Vždy sa riadime jedným základným pravidlom. STAČÍ ČÍTAŤ. A to naozaj. Všetko je uverejnené, len niekedy je to nenápadne schované.

Kedy vykonať check-in

Letenky už máš určite niekedy kúpené. Či si ich kúpil pred dvoma dňami alebo pred ½ rokom je úplne jedno. To, kedy môžeš vykonať registráciu máš uverejnené. Pod svojim kontom môžeš spravovať svoje letenky. Tu vidíš, kedy bola otvorená registrácia.

Registrácia je otvorená už od mesiac pred letom. Je to síce pravda, ale nie úplna.
Až v tomto kroku vidíš, že štandardná registrácia je dostupná len dva dni pred odletom. Ak chceš registráciu vykonať skôr, zaplatíš 4,- €!

Počkaj si na správny dátum a ušetríš celkovo 8,- €. Tie 4,- € je na jeden let a na jednu osobu. Ak letíte dvaja, tak je to dvojnásobok. Nie je to nejaká extra čiastka, ale je to veľký nepomer, keď spiatočnú letenku sme kúpili za 14,- €!

Batožina

Od 31. marca 2019 sa zmenili aj v tejto leteckej spoločnosti pravidlá pre bezplatnú palubnú batožinu. Zosúladili sa s RyanAir. Rozmer batožiny je 40cm x 20cm x 25cm. Ak nepotrebuješ väčšiu batožinu, zbytočne by si platil za to. Do takéhoto rozmeru sa kľudne na pár dní zbalíš. My sme našli aj vhodný batoh.

Nastal správny čas

48 hodín pred odletom sa sprístupní aj bezplatný online check-in. Už ti nič v tom nebráni aby si ho vykonal. Ideme sa pustiť do toho. Nebudeme to zbytočne opisovať a dávame obrázkový postup.

Teraz už je dostupný bezplatný online check-in.

Skús elektronickú verziu

Väčšina letísk akceptuje aj elektronické letenky. A je to úplne jednoduché. Buď si stiahneš celý PDF súbor do svojho telefónu, alebo si stiahneš príslušnú aplikáciu. Je úplne jedno či to bude aplikácia RyanAir alebo LaudaMotion.

‎Ryanair
Price: Free
‎Lauda
Price: Free

Lauda
Price: Free

Do aplikácie sa prihlásiš rovnakým menom a heslom pod akým si vykonával check-in. Máš tak dostupné to isté čo aj na počítači. V prípade telefónov od Apple si môžeš letenky pridať do aplikácie Wallet. A úplne geniálne je, keď máš aj hodinky Apple Watch. To potom už ani mobilný telefón nemusíš vyťahovať. Stačí, že tam, kde vyžadujú preukázanie letenky, ukážeš QR kód, ktorý si naskenujú. Osobne to máme otestované aj na poslednom lete Viedeň -> Madrid a späť. Fungovali sme iba s hodinkami!

Prečítaj si ďalšie články

Na cesty: Časopisy zadarmo

Dlhé presúvanie cestovnými prostriedkami môže byť nudné. Ak vás už nebavia stiahnuté filmy či seriály, máme pre vás tip na exkluzívne časopisy k dispozícii zadarmo a úplne legálne.

Ako si ušetriť bezbolestne na letenky?

Chcete vedieť kde berieme na letenky? Sporíme automaticky a ani to peňaženka nepociťuje. Deje sa to všetko automaticky.

Víza do Indie len za $10

India ponúka cestujúcim získať víza potrebné pre vstup do krajiny v určitom období len za $10. Víza do Indie sa dajú získať veľmi jednoducho.

Nech vám neujde už žiadna skvelá akcia na letenky

Viac ako pred rokom, sme vypustili článok, ako si jednoducho nastaviť upozorňovanie na super akcie leteniek, či ceny s chybou.  Jeden príklad za všetky: Pred pár mesiacmi bola k dispozícii spiatočná letenka za 75,- € z Európy do New York-u. Kto váhal, alebo neskoro dostal túto informáciu, mal smolu. A kto stihol zakúpiť, tak letel.…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram