Ako lacnejšie kúpiť lístok na vlak

Raz za čas chodíme na služobnú cestu do Košíc alebo do Prahy. Rozumne a pohodlne sa sem dostať, je okrem auta, ešte vlakom. Ale sami sme boli zhrození, aké ceny pýtajú.

Samé železnice propagujú, že lístok (IC vlak) na trati Bratislava – Košice je možné zakúpiť už od 15,90,- € na jeden smer. Zvýhodnené cestovné za spiatočný lístok vôbec nemajú. Takže, keď si to zrátame, tak za spiatočný lístok dáme 31,80,- €. Ale nebodaj potrebujeme cestovať v iný čas, ako majú určenú slabú prevádzku. To sa vám vyšplhá cena zrazu na viac ako 40,- €. Za túto cenu už lietame bežne v rámci Európy!

Porovnanie cien vlak / letenka
Pre porovnanie, cena lístka na vlak do Košíc a ceny leteniek z Bratislavy do Európy. Jedná sa už o spiatočné letenky!

Dokonca ani nepomôže, že si lístok kúpite v dostatočnom predstihu. Jednoducho, železnice si určili sami, kedy je silná a slabá prevádzka a podľa toho sa odvíja cena lístka.

Ako teda ušetriť?

Sú iba dve možnosti. Vedieť kedy je slabá prevádzka a na tie vlaky si kúpiť lístok. Pár euro sa dá ešte ušetriť, keď budete využívať kreditné konto. Železničná spoločnosť pri nabití konta vám navyše pripíše 5% a to môžete uplatniť pri nákupe. Nie je to veľa, ale keď pravidelne cestujete, sa to oplatí.

Cestovný poriadok IC vlakov
Už vopred definovaná slabá a silná prevádzka

Nerátame do toho možnosti ako: som študent, využívam zákaznicke preukazy a podobne. Jedná sa iba o bežného pracujúceho človeka, ktorý sa raz za čas potrebuje prepraviť vlakom.

Bohužiaľ na IC vlak neplatí 25% zľava pri skupinovej cene, ak cestujete šiesti, ale ak vám nevadí cestovať takmer 6 hodín, je to rozumná alternatíva.

Drahšia alternatíva

Czech Airlines prevádzkujú na trase Bratislava – Košice pravidelné lety. Najlacnejšia jednosmerná letenka je na úrovni 56,- € a samotný let trvá len 55 minút. K tomu si treba ešte prirátať ešte minimálne hodinu, čo sa musíte dostaviť na letisko.

Ubytovanie

A to nevravíme o ubytovaní v Košiciach. Nejaké rozumne, cenovo dostupné, skoro vôbec nie je. Takým kompromisom, kde sa vždy ubytujeme je Colosseo Residence za cenu 44,-€/noc dvojposteľový apartmán. To sa nachádza úplne v centre mesta a pritom je tu úplne ticho a neruší nás ani hluk električkového uzla.Colosseo Residence Košice

Páčil sa ti článok?

Strata časuUšlo toPrečítal somVýborne!Super! Ešte ďalší prosím. (Počet hlasov: 2 Priemer: 5,00 z celkových hlasovaní 5)
Ako lacnejšie kúpiť lístok na vlak
5
1
5
2
Počítam...

CK Knirsch